Wołyń 1943 Ukraińsko-polskie czystki etniczne

Timothy D. Snyder Wydawnictwo: Wydawnictwo Zeszytów Literackich powieść historyczna
The Causes of Ukrainian-Polish Ethnic Cleansing 1943
Sergiusz Kowalski
Wydawnictwo Zeszytów Literackich
The Causes of Ukrainian-Polish Ethnic Cleansing 1943
powieść historyczna
Sergiusz Kowalski

Pomimo, wg mnie, mocno nietrafionego podtytułu książka zawiera świetny opis okoliczności historycznych, które pozwoliły na powstanie(lub też spowodowały powstanie) UPA. Choć do końca nie wyjaśnia przyczyn czystek to pozwala trochę więcej na ich temat zrozumieć.

• Historia
  • II Wojna Światowa