Gwiezdny zamek. 1869 - Podbój kosmosu - tom 1

Elżbieta Żbik
komiks steampunk fantastyka

W rajską dziedzinę ułudy
Wiek 11+

Pełna rozmachu przygoda, futurystyczne, a jednocześnie piękne maszyny, dzielni, idealistyczni bohaterowie i podłe schwarzcharaktery, a do tego spora dawka humoru, polityczna intryga i odrobina romansu – Alex Alice w znakomitym stylu wskrzesza dziedzictwo starego dobrego Juliusza Verne`a.

Jest rok 1868. Śmiała odkrywczyni Claire Dulac,...

Mangowa kreska + akwarele? Jestem kupiony już na starcie. Na szczęście tutaj w parze z obłędną oprawą graficzną idzie też wprawna narracja. Jeśli szukacie dobrej przygodówki - absolutnie polecam. Rzecz dla czytelnika w każdym wieku.

O komiksach piszę też na insta: instagram.com/polishpopkulture

Nie będę zbytnio oryginalny jeśli porównam ten komiks do dzieł Verne’a, czy nawet Dumas, których powieści, wręcz kipią akcją, a tajemnica czyha na bohaterów na każdym kroku i można by rzec za każdym rogiem. Przygoda, tajemnica, sympatyczni bohaterowie, odkrywanie nieznanego, wrogowie i przyjaciele. I nauka która potrafi naprawdę wiele.

To wszystko można odnaleźć w...

Z TĘSKNOTY ZA DZIEŁAMI VERNE’A

Egmont w ramach Klubu Świata Komiksu, obok licznych serii amerykańskich, od samego początku nie zapominał także o komiksach europejskich. Przez blisko dwie dekady istnienia tej linii wydawniczej Egmontu na księgarskie półki trafiło wiele niezapomnianych tytułów. Jak na ich tle wypada najnowsza propozycja tego typu, "Gwiezdny zamek. 1869 -...

• Komiksy
  • 2018