Córki księżniczki

Jean Sasson Wydawnictwo: Między Słowami Cykl: Księżniczka (tom 2) Seria: Kolekcja arabska biografia, autobiografia, pamiętnik
Princess Sultana's Daughters
Hanna Jankowska, Grzegorz Łuczkiewicz
Między Słowami
Princess Sultana's Daughters
Księżniczka (tom 2)
biografia, autobiografia, pamiętnik
Hanna Jankowska, Grzegorz Łuczkiewicz
Kolekcja arabska

„Córki księżniczki” jest to historia o dwóch nastoletnich córkach – Mahy i Amani – księżniczki Sułtany. Opowieść snuje sama księżniczka. Jest to książka nie tylko o jej dzieciach, ale również o najbliższych członkach rodziny. Kobieta z pomocą autorki odkrywa, jak wygląda czas dorastania w pałacach najbogatszego królestwa świata – Arabii Saudyjskiej. Kobieta opisuje swoje...

Na półkach: , , , ,

No cóż...syty głodnego nie zrozumie. Irytuje mnie zachowanie księżniczki, bo niby współczuje, leży jej na sercu los kobiet, ale nie robi nic. Drastyczne opowieści o losach innych kobiet, to wstawki przerywające jej monolog o własnym, nudnym i dostatnim życiu. Księżniczka ubolewa nad sytuacją innych i nie robi nic. Jest wstrząśnięta losem innych i nie robi nic...no i tym...

Świetna książka, otwierająca oczy na niepojęte rzeczy , które się dzieją w Arabii Saudyjskiej. Szkoda tylko, że to książka z lat 90 tych. Sporo się pewnie nazmieniało w tych tematach.

Niewiarygodne jak żyją kobiety w Arabii Saudów. Mimo luksusu i bogactwa są niewolnicami. Warto to sobie uzmysłowić.

Prawdziwa książka odsłaniająca życie kobiet w królewskiej rodzinie Saudów. Wśród obłędnego luksusu i przepychu, który jest poza zasięgiem polskich kobiet, kryje się takie ich traktowanie, z jakim europejskie kobiety, jak mniemam, nigdy się nie pogodzą. Drugie, trzecie żony, nałożnice, gwałty, handel kobietami, odosobnienia motywowane religią i totalna dominacja mężczyzn w...

Bardzo ciekawa! Polecam!

Równie fajna jak pierwsza część "Księżniczka".

Kolejna odsłona losów bogatej saudyjskiej księżniczki - własności pana i ozdoby domu (przynajmniej w przypadku jej osoby podobno).

Przeczytana dość szybko, ale czuję niedosyt. Wiele książek w tej tematyce przeczytałam, ale w tej czegoś mi brakowało, aczkolwiek nie było nudno.

Dalsze losy księżniczki Sułtany i jej dwóch córek, z których niestety jedną po wyprawie do świętego miejsca muzułmanów Mekki ogarnął fanatyzm religijny.

• Literatura faktu
  • Tematyka arabska