Skazany na góry

literatura faktu
2018-04-04
Denis Urubko himalaizm góry

Oficjalne recenzje i

Każdą chwilę życia trzeba smakować

Link do recenzji

Książka to chyba prywatne zapiski autora, opis wydarzeń i przemyśleń, który nie zawsze jest przystępny do czytelnika (np. pojawia się dużo wstawem od redakcji, bez których treści byłyby trudne to przyswojenia), bo Urubko najwidoczniej pisał dla siebie i tak hmm powinno chyba zostać. Owszem, jest to materiał na dobrą książkę, ale powinien nad nim popracować ktoś, kto o...

Grafoman bohater. Nie byłam w stanie dokończyć :/

W gruncie rzeczy sama się trochę prosiłam o słabą lekturę, sięgając po książkę z oceną pomiędzy "przeciętną" a "dobrą". Ale lubię tematykę górską, a postać Denisa Urubko - jednego z najbardziej znanych wspinaczy Kazachstanu, który zresztą ma też polskie obywatelstwo - bardzo mnie ciekawiła. Niewiele o nim wiedziałam, więc pomyślałam, że trafia się świetna okazja, by poznać...

Ciekawa, ale trudno się ją czyta, łatwo zgubić wątek.

Wybitny himalaista, bo tego nie można pominąć. Jednak książka ukazuje jego wygórowane ego, egoizm, hipokryzję i opieszałość. Samozachwyt autora nad swoją zajebistością.

Zawiodłem się. W jednym zdaniu: wybitny himalaista i człowiek - niestety słaby pisarz. Ledwo skończyłem tą książkę. Chyba z szacunku do autora.

Jest to autobiografia wybitnego himalaisty Denisa Urubki opisujące najważniejsze osiągnięcia w jego karierze. Książka napisana prostym językiem, czasami chaotycznie, dużo skrótów myślowych. Denis z cała pewnością jest lepszym himalaistą niż wspinaczem. Mimo wszystko polecam dla osób zainteresowanych jego osiągnięciami.

Książka o wspaniałym człowieku, który kocha góry, trudne wyzwania i rywalizację. Denis Urubko - jeden z najsłynniejszych światowych himalaistów odkrywa przed nami siebie i tajemnice swoich największych wypraw.

Jakiś czas temu pytałam, czy kończyć czytać czy nie. Zdania były podzielone. Jednak stwierdziłam, że chcę bliżej poznać Denisa Urubko. Poza tym uwielbiam książki z tej serii @wydawnictwo_agora 🤩 Oczywiście Adam Bielecki i Czapkins to moje ulubione książki, które zostały w mojej biblioteczce otoczone miłością. Jak było tym razem? Przede wszystkim to bardzo osobiste...

Uwielbiam książki o górach jednak ta niestety nie trafiła do mnie. Mało tu wspinania, przygod i górskich opowieści. Dużo przemyśleń autora. Jako alpinista Urubko pewnie jest świetny jednak jako pisarz wypadł według mojej oceny słabo.

• 2018
  • Góry