Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej

Amber
2017-11-01
2017-11-01
Maciej Antosiewicz

Wiele z tych tajemnic tak naprawdę nimi nie jest, a nawet jeśli, nie są jakoś szczególnie szokujące czy też odkrywcze.

Niewyjaśnioną tajemnicą jest to, co spowodowało, że po dłuuuuugim czasie udało mi się zmęczyć to dzieło plotkarza. Tylko tak bowiem można nazwać przypowieści autora z okolic II wojny światowej. Szkoda czasu, w sumie to należy mi się medal za zdobycie i przeczytanie tej wątpliwej książki…

@Łukasz Pociask daje 10/10 i pisze "Opisane sytuacje nie są poparte wiarygodnymi dowodami"
Nic dziwnego ze serwisy plotkarskie są tak popularne.

Nic dziwnego ze serwisy plotkarskie są tak popularne.

Bardzo dobra książka. Niektóre historie świetne, inne trochę mniej, ale wszystkie dotyczą trudnego czasu II wojny światowej. Czytałam przez kilka miesięcy, bo taki sposób wydawał mi się lepszy na poznanie szerokiego spektrum opisywanych frontów, walk, historii szpiegowskich i innych opowieści.
Polecam

Polecam

Wikipedia ogranicza informacje do:
„William B. Breuer (September 17, 1922 – August 18, 2010) was a soldier, journalist and American military historian, who specialized in the World War II epoch”
Czytelnicy LC wyczuli pismo nosem, bo po 13 latach książka ma 5.72 (43 ocen i 2 opinie),a wśród recenzentów najtrafniejszy jest Łukasz, który daje 10/10 i studzi ewentualny entuzjazm słuszną uwagą:
„Opisane sytuacje nie są poparte wiarygodnymi dowodami”
Podzielam zdanie Łukasza, lecz będąc konsekwentny nie mogę postawić tym dyrdymałom wyższej oceny niż 3/10. O szkodliwości licentia poetica w książkach historycznych pisałem już nieraz.

Wikipedia ogranicza informacje do:

Nie wiem czy przytoczyć wam opis, bo sam tytuł juz wiele mówi. Pełno w tej książce pytań, sekretów, szpiegów, tajemnic i dziwnych okoliczności związanych z II Wojną Światową. Książka może i jest ciekawa, ale niewiele wnosi. Przedstawione tu tajemnice nie są bardzo spektakularne i z pewnością nie tylko ten autor do nich dotarł. Krótkie rozdziały sprawiają, że książkę czyta się szybko, zakończone często pytaniem, na które autor nie szuka odpowiedzi. Czy to dobrze? Ocencie sami.
To co mi bardzo przeszkadzało to brak porządku i chronologii. Autor skacze od Anglii do Europy a następnie Ameryki czy Japonii z daty na datę.
Spodziewałam się po tej książce czegoś więcej o czuję się zawiedziona.

Opisane sytuacje nie są poparte wiarygodnymi dowodami

Opisane sytuacje nie są poparte wiarygodnymi dowodami