Gotuję, nie marnuję

Buchmann
kuchnia gotowanie zdrowe jedzenie
kulinaria, przepisy kulinarne
kuchnia gotowanie zdrowe jedzenie

Ciekawa książka, ładnie wydana, z mnóstwem ciekawych przepisów i inspiracji do wykorzystania.

Wspaniała książka! Masa pysznych przepisów i inspiracji!! Za każdym razem gdy przewracalam stronę chciałam od razu biec do kuchni by kontynuować moją pasję zainspirowana przepisami Sylwii. Sama przyjemność czytania a jeszcze większą eksperymentowania w kuchni. Gorąco polecam 🙂

Bardzo fajne przepisy. Proste, nieskomplikowane i co najważniejsze, z wykorzystaniem resztek z naszego stołu. Pozycja dla każdego kto chce mniej marnować jedzenia.

Książka bardzo ciekawa, ładnie wydana (dużo zdjęć), ale... akurat dla mnie mało odkrywcza. Dla młodszych czytelników na pewno tak. Ale ja jestem z pokolenia powojennego, które filozofię Zero Waste wyssało z mlekiem matki, co było spowodowane skromnymi warunkami życia i brakami w zaopatrzeniu. Książkę czytałam z ogromną przyjemnością i satysfakcją, że znam z dzieciństwa...

Bardzo fajna pozycja. W konkretny sposób pokazuje nie tylko, jak planować zakupy i posiłki, ale daje też mnóstwo porad na temat przechowywania, zużywania resztek itd.
Większość ksiązki to jednak przepisy. Bardzo ciekawe, bez drogich i wymyślnych składników, uszeregowane wg tego, czego Polacy wyrzucają najwięcej (niestety, jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce marnowania...

Książka o wiele lepsza niż "Bez resztek" o podobnej tematyce. Spełniła moje oczekiwania. Owszem, pełno tu less waste lub zero waste przepisów, ale są też "patenty" na mrożenie, przechowywanie i kupowanie produktów, czego zabrakło w książce Jagny Niedzielskiej. Dużo kulinarnych wskazówek od autorki oraz kilka przepisów, które na pewno wykorzystam.

Zrobiłam sama masło! Świetna książka, przede wszystkim o tym, że wszystko się da, wystarczy chcieć. I o kreatywności. Na przykładzie jedzenia, zarządzania resztkami i ograniczaniu ilości śmieci.

Zero waste to teraz bardzo popularny temat na książki. Mimo tego zakupiłam tą książkę z kilku powodów. Proste przepisy, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp opisujący jak przechowywać, mrozić, jak i gdzie robić zakupy czy jak planować menu tygodniowe. Jedynym rozdziałem, który u niektórych może budzić jakieś skrajne emocje to rozdział o wykorzystaniu resztek. Ale poza tym to...

Nie przeczytasz, nie zmarnujesz czasu. I nie zamordujesz rodziny.
Twoje szczęście kontra dobrobyt liści rzodkiewek - wybór należy do Ciebie.

• Kuchnia
  • Chcę w prezencie
  • Kulinarne
  • 2019
  • 2018
  • Poradniki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Gotuję, nie marnuję