Requiem dla amerykańskiego snu : 10 zasad koncentracji bogactw i władzy

Noam Chomsky Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Requiem for the American Dream: The 10 Principles of Concentration of Wealth & Power
Stefan Baranowski
Vis-á-Vis/Etiuda
Stany Zjednoczone american dream kryzys wyzysk bieda elity koncentracja kapitału niesprawiedliwość polityka
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Stefan Baranowski

- błędne wnioski o demokracji: więcej czy mniej demokracji nie ma wielkiego znaczenia w dłuższej perspektywie; autor nie dostrzega lub bagatelizuje niemoralność samej idei rządzenia życiami innych ludzi za pomocą karty wyborczej;
- zarysowanie problemów bez podania rozwiązań lub z zaszczepieniem istoty problemu w rozwiązaniach;

Żenujące tłumaczenie.

za 'złe' parkowanie samochodu na szybie przyklejane są czasami karne naklejki o sugestywnym kształcie.

odpowiednik takiej naklejki powinien dostać tłumacz tej książki za pracę, którą wykonał!

do błędów interpunkcyjnych dołącza momentami tak karkołomna składnia, że po przeczytaniu akapitu właściwie nie sposób dociec sensu.
w liczącej niewiele ponad 150 stron książce aż 40...

• Warto
  • Audio
  • Niebeletrystyczne
  • AD 2019
  • Po angielsku
  • Psychologiczne, socjologiczne, filozoficzne lub politologiczne
  • Anarchizm