Kopia doskonała

Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Celina Stefańska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
literatura polska
Celina Stefańska (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Ta książka jest średnia w porównaniu z serią o Tomczyku i Górskiej. Fajny przewodnik po Francji, kilka miejsc z książki jest na liście do zwiedzenia.

Bardzo dobrze się czyta i szybko. Sięgnę po więcej.

Gdybym mógł dałbym -10.Totalna żenada, od intrygi po postacie i dialogi.

To bardziej książka obyczajowa, niż kryminał. Autorka raczej maluje przed nami perypetie z życia swoich bohaterów niż, usiłuje wciągnąć w intrygę kryminalną. Mamy oczywiście główną bohaterkę z kiepskimi doświadczeniami z policją, która wplątuje się w aferę fałszerstwa dzieł sztuki. I choć wątek jest dość naiwny , to nawet jestem w stanie uwierzyć w jego sens. Czasem pod...

Fajnie się czytało, szybko ale to nie to co seria z Agatą Górską. Choć w tych ciężkich czasach może być. Zobaczę jaka będzie następna przygoda młodej pani detektyw, może się rozkręci, oby, bo lubię pióro Pani małgorzaty.

„Kopia doskonała” zapowiadała się na bardzo dobry i klimatyczny kryminał, niestety przewidywalność fabuły i naiwność świata przedstawionego sprawiły, że książkę można ocenić najwyżej jako przeciętną.

Śmiem twierdzić, że Celina Stefańska nie ma absolutnie żadnych zadatków na bycie prywatnym detektywem. Nie zauważa niuansów, które nawet czytelnik poprawnie odczytuje. W...

To moje trzecie spotkanie z powieścią Małgorzaty Rogali, jak najbardziej udane:)
Wpisuję ją na moja listę do ulubionych pisarzy:)
Główna bohaterka Dominika ma zlecenie skopiowania znanego obrazu.
W tym celu wyjeżdża do Lyonu.
Kiedy kończy pracę, obraz nagle znika, ona sama także.
Poszukuje jej policja.
W tym samym czasie w Polsce, babcia Dominiki niespodzianie otrzymuje...

Celina – początkująca prywatna detektyw dostaje zlecenie odszukania Dominiki, młodej artystki, która w Lyonie miała skopiować obraz, a po skończonej pracy nie wróciła do Polski.

Mimo że wcześniejsze książki pisarki wchodziły mi jak woda, ta mnie umęczyła i strasznie się dłużyła

Po przeczytaniu seri w której bohaterami byli Agata i Slawek, wziąłem do ręki następną pozycję z twórczości Pani Małgorzaty i znowu się nie zawiodłem. A po przeczytaniu zainteresowałem się troszeczkę malarstwem. A także muralem który znajduje się w treści książki.

Małgorzata Rogala należy do tych autorek, na których książki zawsze czekam z niecierpliwością.
Nowa seria mnie zainteresowała. Trochę bałam się kolejnej opowieści o detektywie, bałam się, że to będzie postać pokroju Kaliny z serii Kalina w malinach, ale na szczęście zostałam pozytywnie zaskoczona. W Kopii doskonałej jest i o sztuce, jest pościg, jest morderstwo. Trochę za...

Dyskusje

• 2019