Rozważania pasyjne

Petrus
2017-01-01
2017-01-01
9788377203392

Poprawna i godna polecenia pozycja. Jest to siedem serii po sześć kazań pasyjnych każda, przygotowanych na potrzeby nabożeństw Gorzkich Żali. Autor snuje swoje refleksje między innymi w oparciu o topografię miejsc odwiedzonych przez Jezusa w Jego drodze na Golgotę, spotkane na tej drodze postaci męskie, napotkane kobiety etc. Są to przede wszystkim zalecenia moralne i religijne odnoszące się do indywidualnej postawy życiowej, ale też nie stroniące od – niekiedy zaskakująco odważnych jak na współczesnego księdza – uwag dotyczących życia publicznego. Ksiądz prof. Jelonek naukowo specjalizuje się w topografii starożytnej Jerozolimy i Palestyny, znajdziemy zatem w jego książce również sporo interesujących informacji z tej właśnie dziedziny.

Dodaj cytat z książki Rozważania pasyjne