Kup teraz - 12 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.30 zł

Nest
fantastyka, fantasy, science fiction
Lucyna Targosz
Goodkind

Pomysł ciekawy, bardzo mi przypasował. Żałuję, że nie ma kontynuacji tej powieści, bo możliwości było sporo i potencjał też był.
Jedyne do czego można się przyczepić to niektóre wypowiedzi bohaterów na 2 strony były męczące. Nie było wymagane przekazanie tylu informacji w jednej wypowiedzi, lepiej byłoby to rozbić na dialog, albo skrócić.

Nie potrafię wystawić oceny.
Książka jest wg mnie koszmarnie nierówna.
Zaczyna się wielkim WOW. I ciągnie na tym poziomie mniej więcej do połowy.
Potem zaczyna się zjazd: za dużo gadania, za dużo przeciągających się opisów, które niewiele wnoszą. Za dużo powtórzeń.
Do tego przewidywalne dla mnie zakończenie, reakcje bohaterów ni z gruszki ni z pietruszki i rzeczy...

Przeczytałam dziesiątki kryminałów o różnej tematyce, różnych bohaterach, różnych wątkach i fabułach.. Ale to jakie wrażenie wywarło na mnie "Gniazdo" odbiega całkowicie od złożoności i ogromnej podobiźnie wielu powieści z tego gatunku.

Kate Bishop potrafi określać drapieżnych morderców tylko i wyłącznie poprzez spojrzenie w ich oczy i właśnie przez to staje się najpierw...

Och, czaiłam się na tą książkę długo! Z prozą Goodkinda już zdążyłam się zaznajomić, choć przeczytałam dopiero dwie książki. Tu już pierwsze zdanie nastawiło mnie mega pozytywnie i wywołało niemały uśmiech na mojej twarzy. Terry Goodkind to autor, który zdecydowanie do mnie przemawia!

Ale. No właśnie, nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać, bo zarówno teraz, jak i...

Pierwszy raz spotykam się z fantastycznym kryminałem niby było trochę mrocznie ale trochę zbyt przegadanie, nudno. książkę chciałem porzucić ale ze nie porzucam zazwyczaj powieści tylko daje jej szansę przemeczylem ja w pociągu dla zabicia czasu. Powiedzieć najgorsza książka która przeczytałem w tym roku to mało.. ;] pomysł dobry wykonanie fatalne

Całkiem przyjemne książka, o ile jesteś w stanie znieść przydługawe i powtarzające się opisy od pana Goodkinda. To jego znak rozpoznawczy, także jeśli Miecz Prawdy Cię nie odrzucił, to i tu dasz radę :) Trochę nierówne prowadzenie, kilkakrotnie dało się przewidzieć co będzie dalej. Sam pomysł oczu, które widzą więcej, bardzo mi się spodobał.

W książce ogromną rolę gra...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka mi się podobała, jednak były momenty nieprawdopodobne, gdzie główna bohaterka zabiła gościa 3 razy większego od siebie kolanem... Autor nie potrafił się rozstać z bohaterem, niby umarł ale jednak uciekł. Był to mój pierwszy kryminał, zachęcił mnie do czytania następnych.

Kryminał z elementami nadnaturalnymi? Czemu nie. Niestety "Gniazdo" jest słabą realizacją tego pomysłu. Wątek jest przewidywalny, nudny i odniosłem wrażenie, że autor planował skończyć w połowie ale wydawca nakazał mu dopisać dalszą cześć bo wyszło za mało stron. Wydawca każę, autor też chleb jeść musi. Dopisał ze szkodą dla książki, bo jedną trzecią tekstu mógł spokojnie...

"Gniazdo" to genialny thriller, który uświadamia nas, że oczy każdego człowieka są odzwierciedleniem jego duszy. Ludzi zazwyczaj dzielimy na dobrych i złych, oceniając ich po zachowaniu czy charakterze. Jednak autor przedstawia nam inną możliwość, postrzegania ludzi takimi jakimi są naprawdę.

Mam zwyczaj wpadać w książkę całą sobą. I często nawet nie zauważam, że klimat książki wpływa na moje samopoczucie i nastrój. Tym razem zauważyłam - bałam się, czytając i bałam się w przerwach. Uważam to za komplement, za rodzaj niechętnego (brr) uznania wobec klimatu, tematyki i konstrukcji powieści.

• 2018
  • 2020
  • 2019
  • Kryminał
  • E-book
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa

Terry Goodkind Gniazdo Zobacz więcej
Terry Goodkind Gniazdo Zobacz więcej