Bitwa o Polskę 2020

Bellona
przyszłość Polska 2020
satyra
przyszłość Polska 2020

Satyra o współczesnej Polsce.

O reelekcję ubiega się urzędujący prezydent Adrian Dudek. Tymczasem z Brukseli powraca Donek Zusk. Co knuje? Jakie ma zamiary?

W publikacji odnajdujemy też innych znanych polityków: Aleksander Filipiński z nieodłączną towarzyszką 07. Mamy tu sporo zwrotów akcji, nawiązań do wydarzeń historycznych i politycznych.

Autor rewelacyjnie odmalowuje...

Rok 2020. W przedwyborczych sondażach wysoko prowadzi urzędujący prezydent Adrian Dudek, za jego plecami czai się powracający z Brukseli Donald Zus. Tymczasem w prezydenckim wyścigu pojawia się nieoczekiwanie dwójka kandydatów, o których Polacy już dawno woleli zapomnieć: Józef Stalin i Adolf Hitler.
Jest to moja pierwsza przygoda z tym autorem i powiem szczerze, że kupiłam...

Pomysł, aby w 2020 roku do wyborów prezydenckich w Polsce stanęli Hitler i Stalin wydał mi się tak niedorzeczny, że postanowiłem dać autorowi szansę wytłumaczenia się z niego. Przeczytałem „On wrócił” Timura Vermesa i choć nie byłem szczególnie zachwycony, to jednak ogólnie książka mi się podobała. W przypadku „Bitwy o Polskę 2020” miałem nadzieję na coś...

Sięgnąłem po tę pozycję zaintrygowany pomysłem wyjściowym, mając nadzieję na celną satyrę wymierzoną w środowisko polskich (i nie tylko) kręgów politycznych. Obawiałem się przy tym, że autor, zamiast na wymachiwaniu ostrzem pastiszu, skupi się na forsowaniu swoich poglądów światopoglądowych (bez względu na to, jakie ma). Na szczęście nie tylko nie czułem podczas lektury...

Bardzo dobra satyra - idealnie odzwierciedlająca nasze realia. Chwilami można było się uśmiać.

Zapewne pamiętacie moi drodzy czytelnicy, że Geza Vermes napisał książkę zatytułowaną „On wrócił” i ta książka daje zdrowo do myślenia. Niewątpliwie w tej materii Jakub Kuza, autor książki. zatytułowanej '2020- Bitwa o Polskę" żadnej literackiej Ameryki nie odkrył, ale i tak tą książkę koniecznie trzeba przeczytać.

„Jak to się stało. Nie wiem.” *

Józef Stalin i Adolf...

Rewelacyjna groteska na miarę Gomrowicza!

Dość prowokacyjna, momentami zabawna, aczkolwiek niektóre dość oczywiste nawiązania bywają czasem irytujące.

1947

Gościu ma sporą wiedzę o technikach manipulacji i neurolingwistyce.Ciekawa książka,spodziewałem się czegoś gorszego.

• 2019
  • E-book
  • 2018
  • Przeczytane w 2020r.
  • Dystopia, historie alternatywne, postapo itp.
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bitwa o Polskę 2020