U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera

Okładka książki U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera Mariusz Borowiak, Tadeusz Kasperski
Okładka książki U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera
Mariusz BorowiakTadeusz Kasperski Wydawnictwo: Napoleon V historia
historia
Napoleon V
2018-03-14
2018-03-14

"Szare wilki w akcji"
Zastanawiałem się czy kupić tą pozycję. Czy mogę dowiedzieć się czegoś więcej o ubootach mając za sobą monumentalne dzieło Clay Blair-a?
Raczej nie...
Książka "Ubooty typu IX" skupia się na jednym typie podwodnych drapieżników. Dzieli się na dwie części. W pierwszej jest przedstawiony etap powstania wraz z dokładną charakterystyką techniczną w drugiej działalność operacyjna.
Część pierwsza mnie wciągnęła - bo znalazło się tam kilka nowości jeśli chodzi o wyposażenie. Część druga to kompilacja wspomnianego wcześniej dzieła "Hitlera wojna U-bootów".
Publikacja jest wydana w wersji luksusowej. Format A4, gruby kredowy papier i twarda szyta oprawa. Jej cena oscyluje około 120 zł. Nie jest to mało.
Jeżeli ktoś nie ma dzieła Clay Blair-a to może śmiało wydać fundusze na ta książkę. Inni niekoniecznie.
W środku oprócz tekstu znajdziemy zdjęcia i rysunki.
Zdarzają się tez drobne potknięcia- strona 320 podpis pod zdjęciem przedstawiającym LOTNISKOWIEC eskortowy - "niszczyciel eskortowy".
Myślę, że temat U-bootów powoli się wyczerpuje. Clay Blair wysoko zawiesił poprzeczkę i trudno ją przeskoczyć.
Mam nieodparte wrażenie, że większość po nim to odtwórcza działalność. Owszem zdarzają się perełki- ale ta publikacja do nich nie należy.
Jest ona solidnie wykonaną kompilacją wielu źródeł. Dla tych co tych źródeł nie czytali.

"Szare wilki w akcji"
Raczej nie...

• II wojna światowa
  • Przeczytane na studia
  • Chcę Przeczytać - IIWŚ
  • Planuję kupić
  • Niesamowite książki

Mariusz Borowiak U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera Zobacz więcej