Spacerem po Mediolanie. Największe atrakcje miasta

Okładka książki Spacerem po Mediolanie. Największe atrakcje miasta Fabrizia Villa
Okładka książki Spacerem po Mediolanie. Największe atrakcje miasta
Fabrizia Villa Wydawnictwo: National Geographic Seria: Spacerem po... turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Spacerem po...
Walking Milan
National Geographic
2015-02-18
2015-02-18
Jacek Sikora
Mediolan Włochy zwiedzanie przewodnik

Przyda się jedynie na krótki wypad - dzień, dwa. Na dłuższy pobyt jest po prostu zbyt ogólny. Klasyczny przewodnik - na plus przygotowane kilka tras plus krótkie opisy co po drodze można zwiedzić, mapki tras i sporo zdjęć (choć w wydaniu ebook oczywiście słabiej to widać),na minus dosyć krótkie opisy poszczególnych punktów zwiedzania co oznacza, że co ciekawsze miejsca trzeba doczytać osobno. Ale do każdego punktu są linki do stron, zakres cenowy i telefon kontaktowy (choć chyba już rzadko kto korzysta). Wybrane i opisane miejsca stanowią przekrój rozrywek - od klasycznych miejsc historycznych, przez muzea, do rozrywek dla dzieci i dla aktywnych. Oznaczono gdzie zjeść i przy niektórych punktach są wskazówki o godzinach dostępności.

Dość fajna ściąga na krótki wypad do Mediolanu. Dla tych co pragną tak w skrócie rozeznać się co i jak. Są tu opisy ogólne, ale są i smaczki. Ja potraktowałam tę pozycję jako dopełnienie do innego przewodnika. I raczej polecam jako kolejny przewodnik po stolicy Lombardii.

Ogromne rozczarowanie. Książka jest chaotyczna, trasy spacerów mogłyby być lepiej przemyślane.

• 🗽Przewodniki
  • 06 Przewodniki Turystyka