Wylęgarnia. Królowa śmierci

Líheň 2: Královna smrtí
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-153-7
Rafał Wojtczak

Kontynuacja Wylęgarni na poziomie pierwszej części.
To jednak nie ten Zamboch którego lubię.
Niby wszystko ok., ale „czegoś” brakowało.
Plusy
- kontynuacja dość ciekawej fabuły;
- od „zera” do „bohatera”;
- wiele nawiązań do innych autorów;
- oryginalne przedstawienie potyczki z potfforkami i bogiem;
- ciekawe i szerokie spektrum stworów i potworów;
- ironiczna zabawa z...

Drugi tom serii Wylęgarnia zaczyna się mniej w momencie zakończenia pierwszego. Postaram się napisać kilka słów o książce tak by nie dawać spojlerów ani do tej ani wcześniejszej części. Po pierwsze tutaj jest dużo większe nagromadzenie akcji prawdopodobnie przez krótszy okres czasu zawarty na łamach powieści. Dodatkowo jest również dużo większy nacisk na części fantastyczne...

2019

Dynamiczna, odległa od codzienności, nieprawdopodobna. Zwykli ludzie stają się niezwykli. Trzeba tylko odrzucić codzienność i pójść za głosem przygody, któa każdego z nas nawołuje cichym głosikiem. Czy ulegniemy?
Czyta się lekko, przyjemnie, z zainteresowaniem. Rozrywka w czystej postacii.

Chyba jeszcze lepsze niż tom numer jeden.Bardzo mi się podobała ta książki.
Jak widać,można zrobić fajno akcję i w Pradze.
Ta Marika,to fajna kobieta.Akcję z nią,były najlepsze.
Dużo było różnych stworów,czytałem i miałem radość z tej książki.
Warto przeczytać.

Pomysł, jak zawsze niecodzienny i ciekawy, ale to jedna ze słabszych pozycji autora.

SF od Zambocha

Drugi tom przygód Mariki Zacharskiej nie jest tak pomysłowy jak poprzedni. Pomijając ciekawe wyjaśnienie przyczyn potęgi adwersarzy naszych bohaterów (przynajmniej niektórych), jest to klasyczna powieść Żambocha. Przeładowana akcją, ciekawa, z dobrą fabułą która jednak i tak zmierza do ostatecznej konfrontacji dobra ze złem. Niezależnie od ich przebiegu, wszystkie intrygi...

Rozpędzona w pierwszej części akcja przyśpiesza tutaj jeszcze bardziej. Potyczki herosów dysponujących paranormalnymi zdolnościami są już tutaj na porządku dziennym i z czasem przeradzają się w istną wojnę. No i znajdziemy tu odpowiedzi na wszystkie pytania powstałe w tomie pierwszym...
Coraz bardziej lubię czeską fantastykę

Całość oparta na doskonałym pomyśle na świat (pewne podobieństwa do Sendilkelma - Piotra Zwierzchowskiego), wartka akcja i miejscami zaskakująca fabuła. Jednak czegoś mi w tym cyklu (podsumowując już 2 tomy wylęgarni) zabrakło - czytało się dobrze, ale nie tak, jak zawsze czytałem Zambocha - z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony.

"Dobra, dobra, dobra. Siala, sialala"

Lekkie, łatwe i (miejscami nie)przyjemne (dla czytelników wrażliwych na widok krwi) ;)

Dyskusje

• Fantastyka