Młot na czarownice

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Mordimer Madderdin Cykl Inkwizytorski
Cykl Inkwizytorski (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Mordimer Madderdin Cykl Inkwizytorski

Drugi tom zdecydowanie lepszy niż pierwszy ale nadal antypatia do głównego bohatera nie pozwala cieszyć się rozwikływaniem uknutej intrygi.
Idiotyzm metod inkwizycji jest bardziej odstręczająca niż charakterystyczna dla Piekary wulgarność i krwistość powieściowego świata.

Jedna z najbardziej wciągających książek jakie czytałem. Gorąco polecam.

Coraz bardziej wciągają mnie historie Mordimera. To była druga książka z cyklu i muszę przyznać, że lubię gościa.

Na półkach: , , , , ,

Kontynuacja przygód Mordimiera bardzo ciekawa i wciągająca jak poprzedni tom.
Podoba mi się przedstawienie krótkich historii z zawsze zaskakującym zakończeniem (jak w pierwszym tomie).
Sam główny bohater nie jest ideałem, ale może dlatego książkę czyta się z ciekawością, bo nie wiadomo jak postąpi w danej sytuacji.

Rozumiem, że Piekara jest specyficznym twórcą i jego wyobraźnia nie przemówi do każdego, ale wykreowany przez niego świat wchłonął mnie niczym gąbka wodę. W głównej mierze to zasługa świetnie zarysowanego świata i JAKIEGOŚ bohatera.

Mordimer Madderdin ma swój charakter, jest inteligenty i niebezpieczny, aczkolwiek z kart powieści jasno wynika, iż jest tylko jednym z wielu...

Zakochałam się w całej serii "Ja, inkwizytor". Uwielbiam książki w formie opowiadań, czyta się je małymi partiami. Wszystkie historie ciekawe i zaskakujące.

Druga część Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary to porcja sprawdzonej już, znakomitej rozrywki dla miłośników historii alternatywnych osadzonych w quasi-średniowiecznym świecie. Gawędziarski talent narratora i zarazem głównego bohatera serii oraz charakter podejmowanych przez niego zadań nie pozwalają się nudzić. Polszczyzna Jacka Piekary jest soczysta, barwna i niezwykle...

Trochę męczyłam. Trochę było lepiej niż w pierwszej części i trochę było mniej bezsensownej przemocy. Ale trochę więcej było moralizatorskich sentencji i scen przy których wywraca się oczami. Ponieważ tę książkę na zmianę czytałam w papierze i słuchałam to polecam słuchanie, ponieważ wtedy nie rażą wszechobecne wtrącenia "Mili moi".

W sumie trochę się zawiodłem. Drugi tom i wiele powtórzeń z poprzedniego. Można czytać tę książkę bez poprzedniej części, jednak bardzo mnie to przeszkadzało. Wyjaśnianie czego to Kostuch nie pamięta, jakie umiejętności mają bliźniacy itd... Historie nie są połączone zbytnio ze sobą i jak to zbiory opowiadań mają do siebie, jest kilka dobrych, kilka złych. Niestety w tym...

Druga przeczytana część cyklu. Ciekawa.

9 723
    2 117