Monument 14 (#2). Niebo w ogniu

Okładka książki Monument 14 (#2). Niebo w ogniu Emmy Laybourne
Okładka książki Monument 14 (#2). Niebo w ogniu
Emmy Laybourne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Monument 14 (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Monument 14 (tom 2)
Rebis
2014-08-12
2014-08-12

Druga część Monumentu równie dobra jak poprzednia a perypetie bohaterów to istny rollercoaster. Monument 14 to książki które czyta się bardzo dobrze i trudno się od nich oderwać. Napisane przyjemnie dzięki czemu młodszy czytelnik też będzie zadowolony. Zabieram się za ostatnią część bo jestem strasznie ciekaw co tym razem spotka bohaterów.

Po pierwszej części, która zachwyciła mnie, przedstawieniem autonomii małej grupy, to druga część, w pewnym sensie podwaja to, gdyż mamy rozbicie, bo na zmianę narratorami są Dean i Alex.
Postać Astrid, wysuwa się, z cienia i ujawnia swoje ukryte cechy, których można się było po niej nie spodziewać. Chwilami była (przeraszam za określenie) zołzą, a czasem miłą, ukochaną dziewczyną (później) Dean'a (bo kto się tego nie spodziewał?)
Pisana lekko, więc idzie szybko, lecz nie zachwyciła mnie równie mocno, co tom pierwszy, więc nie jestem pewien, czy sięgnę po kontynuację.

Naprawdę nie wiedziałam, jak potoczy się ciąg dalszy przygód dzieciaków z marketu, choć widziałam interesujące perspektywy. Gdy bracia rozdzielają się, również akcja zaczyna być relacjonowana dwutorowo. Z jednej strony mamy tych, którzy zostali w markecie i próbują zorganizować sobie życie w oczekiwaniu na ratunek. Z drugiej: przerażającą podróż przez to, co do tej pory było znanym i w miarę bezpiecznym światem. Obie grupy spotykają się ze strony innych ludzi z ekstremalnymi reakcjami. Niektórzy im pomagają, natomiast w innych budzą się najgorsze instynkty. Żeby przetrwać, trzeba czasem nawet zabić...
Najbardziej w pamięć zapadła mi scena z pustym basenem (kto czytał - ten wie). :)

Muszę przyznać, że ta cześć jest lepsza od poprzedniej. Dzieje się w niej zdecydowanie więcej niż w pierwszym tomie. Końcówka jest naprawdę ciekawa i wciągająca.

Według mnie najlepsza część z całej trylogii.

Według mnie najlepsza część z całej trylogii.

Lekka i szybka. Wciągająca jak poprzednia. Przeczytałam w kilka godzin.

Lekka i szybka. Wciągająca jak poprzednia. Przeczytałam w kilka godzin.

O wiele ciekawsza niż pierwszy tom. W końcu sporo akcji! Naprawdę historia fajna choc niektórzy bohaterowie wkurzają. Jednak Koczy się tak że od razu musiałam sięgnąć po ostatni tom.

Jak na książce o temacie apokalipsy za dużo zbiegów okoliczności i szczęścia bohaterów, jest to aż wręcz nienaturalne. Mam wrażenie jakby ich problemy rozwiązywały się same.

Bardzo fajny tom. Szybko się czyta i nie sposób się oderwać.

Bardzo fajny tom. Szybko się czyta i nie sposób się oderwać.

Dawno przeczytana ale wspominam ją bardzo dobrze. Nie długa, szybka w czytaniu, przyjemna, tak ja poprzedni tom.

• 2015
  • 2015