Zwiadowcy Księga 9 Halt w niebezpieczeństwie

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 9) literatura młodzieżowa
Jaguar
Zwiadowcy (tom 9)
literatura młodzieżowa
2015-10-23

Księga dziewiąta "Zwiadowców", jest utrzymana na wysokim poziomie, z szybką akcją i odrobiną humoru. Jest kontynuacją przygody rozpoczętej w poprzedniej części - do czego już mogliśmy się przyzwyczaić. Spodobało mi się również to, że w tej książce, pojawiają się postacie z jeszcze wcześniejszych przygód.

Co mogę powiedzieć... wspaniała książka. Flanagan wykorzystał piękność poprzedniczek i napisał wzruszającą historię. Książka ta uświadomiła mi, jak bardzo przywiązałem się do Halta, na przestrzeni tych wszystkich książek. Cudowna, naprawdę cudowna seria książek.

Polecam.

Dość przewidywalny rozwój akcji, ale nadal czyta się przyjemnie.

Dziewiąty tom serii „Zwiadowcy”.
Halt, Will i Horace śledzą drogę Tennyson’a . Muszą zatrzymać fałszywego proroka i pozostałych wyznawców kultu, zanim ci przekroczą granicę Araluenu. Will pokonał jednego zabójcę z grupy Tennyson w Clonmelu, ale jeszcze dwóch zostało przy życiu. Czy nadzwyczajne zdolności łucznicze Willa i Halta wystarczą, by uratować ocalić ich życia w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowita książka, , jak każda z serii ,,Zwiadowcy'' australijskiego pisarza Johna Flanagana. Ta okazuje się częścią 9 w której Will próbuje odnaleźć położenie Tennysona, niejakiego proroka od wymyślonego bożka Alsejasza, na którym próbuje trochę zarobić.
A Will, razem z Haltem i niezwykłym rycerzu oraz przyjacielu Willa o imieniu Horace próbują go powstrzymać. Jeżeli...

Czy to tak ładnie spojlerować tytułem treść książki?
Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też...

zakażdym razem coś nowego. dalsze losy bohaterów, nowa przygoda i nowe niebezpieczeństwa . extra ksiażka

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

6 540
    2 255