Polactwo

Rafał A. Ziemkiewicz
publicystyka literacka, eseje 380 str.
Fabryka Faktu

Fabryka Słów
publicystyka literacka, eseje
polityka Polska socjologia historia

Kup książkę

Jedna z tych książek, które otwieraja oczy na swiat .. na przykładzie wydarzeń w zasadzie juz historycznych (Lepper, SLD u władzy, AWS) autor definiuje społeczeństwo polskie i jego wady .. a nawet czasami trafi się zaleta ;)

Książka, która powinna byc IMO lekturą na WOS.

PS. Polecam audiobooka czytanego przez autora - jest genialny w interpretacji swojego tekstu,...

Celne, acz nieco chaotyczne - jak każde obszerniejsze dzieło red. Ziemkiewicza

Zgadzam się z Panem/Panią Chawendyk "...W czasie wojny i po wojnie wytępiono nam inteligencję. Nie dziwne więc jest że powstają takie książki, które opisują po prostu jak jest." Tylko kropkę postawiłabym już po "książki".

Książka nie przeczytana ale wysłuchana.

Bardzo lubie p. Ziemkiewicza, bystrość spostrzeżeń oraz umiejetność tłumaczenia skomplikowanych zagadnień w prosty sposób. Ja, dziecko lat 80., mam tylko przebłyski wydarzeń opisanych w książce. Pomimo, że książka została napisana już 10 lat temu ale nadal jest bardzo aktualna.
Inny czytelnik w swojej recenzji stwierdzil, ze...

Pewna grupa ludzi w tym kraju mogłaby się obrazić po przeczytaniu tej książki. Smutne jest to, że autor ma sporo racji opisując zachowania Polaków. Nie jest skierowana ani w prawo ani w lewo, jest po prostu opisem "Polactwa" jak to autor określił

1/3 książki to jechanie po Polakach. Za dużo tego.
Kolejne 1/3 trudno powiedzieć o czym,
ale reszta to ciężkie działo na polską transformację ustrojową, aktualną scenę polityczną oraz historię najnowszą naszego kraju.
Tak, bo to po części książka historyczna.

Dla kogo polecam: jak ktoś myśli, że to Okrągły Stół obalił komunizm, to na pewno skorzysta z tej książki.

Daje do myślenia na temat naszej polskości, honoru i naszych narodowych przywar.
Dałabym do przeczytania każdemu Polakowi.

Jak wypisac sie z Fan Clubu RAZa? Przeczytac "Polactwo"
Po tylu felietonach na YT,swietnej ksiäzce " Jakie piekne samoböjstwo" masakra...
Nie za text,toporne slowa - ma duzo racji z tego jak wygläda wielu naszych säsiadöw po praniu mözgu komunizmem przez 70 lat.

Trzeba przyznac racjie Panu Profesorowi Jerzemu Robertowi Nowakowi,ze RAZ to lawirant - dlatego tak nie rozumiem...

Muszę powiedzieć, że ogólnie książka jest dobra. Miejscami lepsza, miejscami słabsza, jednak ogólnie jest ciekawa i warta przeczytania.
Dużym minusem książki (a może tylko audiobooka, którego słuchałem) jest brak źródeł i nie możność potwierdzenia części rzeczy, o których wspomina autor, więc czytając (bądź słuchając) trzeba mieć na względzie to.

Na jednaj z pierwszych...

Dyskusje

1 692