Trylogia czasu. Zieleń szmaragdu

Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 3) literatura młodzieżowa
Media Rodzina
Trylogia Czasu (tom 3)
literatura młodzieżowa
2018-02-14

Z całej trylogii ta książka była najlepsza. 🙈 Każdą kolejną stronę przewracałam z zainteresowaniem. Podobało mi się, że autorka w ostatniej części odpowiedziała na wszystkie pytania, które kumulowały się od pierwszego tomu. Byłam pełna podziwu, że każda mała wątpliwość została rozwiana. 😃 Przede wszystkim zaskoczyła mnie tożsamość głównego antagonisty, nie spodziewałam się...

Ostatnia część najlepsza!

Jestem zachwycona pomysłem i miło wspominam całą trylogię, mimo, że czytałam już lata temu. Bardzo podobała mi się cała trylogia!

Super dokończenie trylogii. Jak zwykle szybko i przyjemnie się czytało. Było kilka "wow" wątków, a samo zakończenie trochę niespodziewane, trochę spodziewane 😆 Chociaż czegoś mi jeszcze tu zabrakło, czuję trochę niedosyt i chętnie przeczytałabym więcej! Tak czy siak bardzo polecam ;)

Najlepsza ze wszystkich części! Wciąż nie przeczytałabym jej ponownie, bo jest zbyt infantylna i "po nic" jak dla mnie. Książka sympatyczna i prędko się ją czyta.

Ta trylogia to zmarnowany potencjał. Z dwóch pierwszych tomów spokojnie można byłoby zabrać parę scen i uchnąć je w ostatniej części. Za dużo dziwacznych wspomnień i "przemysleń" głównej bohaterki, które nic nie wnosiły do fabuły i tylko rozpraszały.

Najlepsza część. Przesympatyczna, wątek romantyczny nie działał na nerwy, jak w poprzedniej części, a przede wszystkim książka nie była w całości jemu poświęcona. Zostawiła szeroki uśmiech na mojej twarzy. ;--)

Tu szacun... SERIO!
Najpierw obejrzalam ekranizację i słabo. Jak w przypadku "Miasto kości". Cała produkcja do bani ale mimo to dałam szansę książce i tu był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać! Niesmak zniknął a książka jest i dopracowana, i nie zawiera typowych powtórzeń czy licealnego bełkotu. Nawet postacie mają jakąś głębie, fajnie się je poznaje a mimo to zostaje...

Jak dla mnie absolutna BOMBA. Na końcu wszytko jest wyjaśnione, ale finisz zwala z nóg. Oczywiście zgrzeszyłabym gdybym nie wspomniała o Xemeriusie, alias najniezwyklejszej przyzwoitce w dziejach :D Autorka zakończyła serię w taki sposób jak powinno się to robić. Będzie mi naprawdę brakować wszystkich bohaterów, bo przez całą "Trylogię Czasu", bardzo się z nimi zżyłam...

Moim zdaniem najlepsza z całej serii. Czuję trochę niedosyt i ubolewam nad faktem, że nie mogę już śledzić losów naszych bohaterów. W każdym razie książka bardzo dobra!

12 740
    4 885