Małżeństwo od kuchni

Okładka książki Małżeństwo od kuchni
Mirosław Maliński Wydawnictwo: 2Ryby.pl poradniki

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ten audiobook to moje odkrycie tego roku. Nie spodziewałam się, że ksiądz może tak trafnie wypowiadać się o sprawach małżeńskich. Nie ma tutaj suchej „teorii”, którą słyszeliśmy setki razy na religii i która często nie ma zastosowania w rzeczywistości. Natomiast zauważyłam dużo prawdy w słowach Maliny, zwłaszcza jeżeli chodzi o oczekiwania obu płci względem małżeństwa. Ksiądz niezwykle obrazowo opisuje sytuacje, w których znajduje się wiele par, i podaje konkretne wskazówki, co warto zmienić albo przynajmniej wziąć pod uwagę. Co najlepsze, uzupełnia swój wywiad żywymi przykładami oraz opiera swoje tezy na obserwacji i badaniach naukowych. Często wtrąca różne żarty, które jeszcze lepiej pomagają zrozumieć sytuację. Dzięki temu bardzo przyjemnie się go słucha, a jego słowa trafiają prosto do serca. Dodatkowo ksiądz krok po kroku tłumaczy, jakie dokumenty są potrzebne do ślubu w kościele, kiedy i jak załatwiać sprawy. Myślę, że jest to wspaniały poradnik dla narzeczonych, który rozwiewa dużo wątpliwości i pozwala się nie pogubić w procesie. Jedynym minusem tego audiobooka mogą być uogólnienia (np. że wszystkie kobiety kochają kwiaty, wszystkie myślą, mówiąc itd.), ale nie są one złośliwe czy poniżające. Ogólnie bardzo mocno polecam tę pozycję zarówno narzeczonym, jak i małżonkom z kilkuletnim stażem. Każdy na pewno odnajdzie coś nowego :)

Drogi Czytelniku, to jest opinia naszego wydawnictwa (2ryby.pl). Każdą treść, którą wydajemy w postaci książki lub audiobooka, wpierw uznajemy za bardzo dobrą, wartościową i potrzebną. Dlatego niech Cię nie dziwi, że ta opinia będzie pozytywna ;-)
„Małżeństwo od kuchni” to materiał niezwykle pomocny na drodze przygotowania do małżeństwa. Malina (ks. Mirosław Maliński) dzieli się doświadczeniem pracy duszpasterskiej, pracy w poradni i rozmowami z wieloma małżeństwami. Tak więc posłuchasz o budowaniu jak najlepszej więzi małżeńskiej, o wychowaniu dzieci, o sensie wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej, a także o formalnościach związanych z przygotowaniem się do ślubu.

więcej Pokaż mimo to video - opinia

Bardzo polecam, rzeczowo na konkretnych przykładach :) mimo, że słuchałam już dawno to przykłady wciąż są w głowie ;) ważne tematy poruszane w żartobliwy sposób :)

Dodaj cytat z książki Małżeństwo od kuchni