Mnich

Okładka książki Mnich
Frid Ingulstad Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Najpiękniejsze opowieści literatura piękna
literatura piękna
2001-01-01
Anna Marciniakówna
zakazane uczucie mnich miłość

więcej Więcej

Ta książka nie jest klasycznym romansem ,lecz raczej dramatem osadzonym w średniowieczu.

Książka opowiada historię niezwykle wrażliwego i pełnego marzeń Auduna.
Ojciec chłopaka oddaje go do klasztoru, żeby nie musieć dzielić majątek pomiędzy chłopca a jego starszego brata.

Mijają lata Audun ma 18 lat i właśnie złożył śluby zakonne . Nie jest jednak on materiałem na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam przymusowy dłuższy postój, więc żeby się nie nudzić sięgnęłam po pierwszą lepszą książkę, które wożę ze sobą w razie takich sytuacji. Po zapoznaniu się z opisem książki stwierdziłam, że może to być ciekawa historia.
Pewnego letniego dnia 1256 roku Audun, młody zakonnik, tuż przy budowanej wówczas wspaniałej katedrze w Nidaros spotyka córkę jednego z rzeźbiarzy,...

Czyta się szybko i dość szybko się o niej zapomina.
Historia całkiem ciekawa, do tego osadzona w średniowiecznych realiach, a to akurat lubię.
Można przeczytać, np. podczas podróży lub bezsennej nocy.

Nie znam się na tym, więc się wypowiem: ,,Mnich" nie wydaje się typowym romansidłem. Rozległa akcja, tocząca się na przestrzeni lat wokół tych samych bohaterów, którzy są swoją drogą całkiem fajni, zwłaszcza Eilif, do tego dobry klimat i zakończenie. Czytało się dobrze, chyba mnie jednak nie porwało, skoro opinia jest tak krótka. Brakowało mi zakończenia wątku z przedmowy.

Tak sobie.

• 2013