Praca przymusowa w czasie I wojny światowej

Okładka książki Praca przymusowa w czasie I wojny światowej
Westerhoff Christian Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego inne
inne
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
2017-10-06
2017-10-06

2090

Pierwsza taka pozycja w języku polskim traktująca o raczej mało znanej historii pierwszej wojny światowej jaką była praca przymusowa. Autor (młody niemiecki historyk) skupia się na pracy przymusowej na wschodniej części frontu – w Generalnym Gubernatorstwie Warszawskim oraz tzw. Ober Ost. Precyzyjnie opisuje przyczyny dla których władze niemieckie zdecydowały się na przymus...

To chyba jedyne opracowanie tego mało znanego tematu. Bardzo solidna robota

• 2020
  • 0_chcę przeczytać - ebook
  • A_ebook
  • 2018

Dodaj cytat z książki Praca przymusowa w czasie I wojny światowej