Bon czy ton. Savoir- vivre dla dzieci. Wydanie 2

Okładka książki Bon czy ton. Savoir- vivre dla dzieci. Wydanie 2 Grzegorz Kasdepke
Okładka książki Bon czy ton. Savoir- vivre dla dzieci. Wydanie 2
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Biblioteka Akustyczna
2017-08-23
2017-08-23

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

W każdym rozdziale dzieciaki się kłócą (to jest jeszcze ok.) rodzice na nie krzyczą, babcia się wstydzi swoich wnucząt i tylko je strofuje, a w szkole idą do kąta.
Brakuje mi tu pozytywnych emocji.
Gdyby to nie była lektura córki,raczej byśmy tego nie czytały

Brakuje mi tu pozytywnych emocji.
Gdyby to nie była lektura córki,raczej byśmy tego nie czytały

Słuchałam audiobook z synkiem ciekawie napisane :)

Słuchałam audiobook z synkiem ciekawie napisane :)

Książka świetnie sprawdziła się na lekcjach w klasach 1-3.
Czytałam uczniom kilkakrotnie. Polecam.

Książka świetnie sprawdziła się na lekcjach w klasach 1-3.
Czytałam uczniom kilkakrotnie. Polecam.

Dobra książka, świetnie mogłaby się sprawdzić na zajęciach w starszych grupach w przedszkolu lub na lekcjach wychowawczych w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Uważam, że jest to dobra pozycja na prezent - coś w rodzaju "pierwszego poradnika dla dzieci". Polecam

Jak zwykle na Grzegorzu Kasdepke nie można się zawieść. Ta niewielka książeczka zawiera podstawowe zasady funkcjonowania w społeczeństwie, ale podanw w taki sposób, że są one przyswajane i zapamiętywane przez dzieci. No i oczywiście gwarantowane salwy smiechu, bo Buba i Kuba mają pomysły nie z tej ziemi.

Książki Grzegorza Kasdepke polecam zawsze i wszędzie. Zawszę mówię, że dla mnie to jeden z lepszych autorów dla dzieci. Cudownie wydane, treść bardzo fajna dzieciom się spodoba :) Nie wiem co jeszcze napisać bo lubię przygody Buby i Kuby, ale tylko niekiedy nie podobało mi się jak się zachowywały ... polecam !!! Książka podzielona na małe rozdziały (słowa) podzielone alfabetycznie.

Słuchałam razem z córką i stwierdzam, że lektura ta raczej zniechęca do stosowania "dobrych manier". Babcia głównych bohaterów ciągle ich "ochrzania" wersji audiobookowej jest to jeszcze wyraźniejsze bo lektor rzeczywiście wykrzykuje kwestie babci. Jeśli pojawiają się emocje to tylko negatywne, w każdej historyjce kogoś "zamurowało z oburzenia" a wszystkie przygody bliźniaków są negatywne, zawsze są pokłóceni lub rywalizują. Nie brakuje również stereotypów - dziewczynka jest słaba z matmy a chłopak z polskiego. Słowem - omijać z daleka.

Nie jestem w 100% przekonana czy chciałabym dać tę książkę do przeczytania dziecku. Może ewentualnie starszemu. Podoba mi się, że „rozdziały” są krótkie i układają się w zwartą historię, ale w niektórych miejscach przez próbę włożenia żartu treść jest trochę zagmatwana i gdybym nie znała danej zasady to nie wiem czy bym ją była w stanie zrozumieć.
Niektóre opisane w książce zasady się dosyć zdezaktualizowały - warto je znać żeby wiedzieć jak to powinno być, ale bardziej w formie ciekawostki/poszerzania horyzontów.

Niektóre opisane w książce...

Książka dla dzieci, ale i dorośli mogą się z niej parę rzeczy dowiedzieć. W krótkich historyjkach uporządkowanych alfabetycznie ze względu na tytuł, towarzyszymy bliźniakom Kubie i Bubie oraz ich najbliższym w przyswajaniu dobrych manier, co nie jest wcale taka łatwą i oczywistą sprawą. Autor stworzył zabawne scenki, w których dziecięca szczerość zmaga się z poważną dorosłością, a ich mieszanina powoduje wybuchy śmiechu u czytelnika.
Jeżeli więc macie wątpliwości jak zachować się przy stole, na schodach czy chodniku, nie jesteście pewni jakie skarpetki dobrać do garnituru a jakie do sandałów, albo na który palec włożyć sygnet - sięgnijcie niezwłocznie po te książkę.

Można się wiele nauczyć! Polecam rodzicom, aby czytali nawet małym dzieciom

Można się wiele nauczyć! Polecam rodzicom, aby czytali nawet małym dzieciom