Teoria praktyki i praktyka teorii. Wstęp do socjologii Pierre`a Bourdieu

Karolina Sztandar-Sztanderska Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2017-01-01

Za plus tej książki na pewno można uznać fakt, że autorka faktycznie nie pisała kolejnego bełkotliwego tekstu o Bourdieu, tylko spróbowała przełożyć jego teorię na zrozumiały język, oraz,że bardzo krytycznie podeszła do jego pomysłów. Rzetelnie przedstawia jego teoretycznych oponentów i nie broni go bezrefleksyjnie.
Z drugiej strony, 106 stron pozostawia niedosyt. Te 150...

• 2020
  • 5. Nauki społ.