Le Bouchon de cristal

Okładka książki Le Bouchon de cristal Maurice Leblanc
Okładka książki Le Bouchon de cristal
Maurice Leblanc Wydawnictwo: Ventigo Media Cykl: Arsene Lupin (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Arsene Lupin (tom 5)
Ventigo Media
2017-05-23
2017-05-23

Okładka książki Przygoda Arsenea Lupina, Powrót Arsenea Lupina Francis de Croisset, Maurice Leblanc
Przygoda Arsen... Francis de Croisset...
Okładka książki Nowe przygody Arsenea Lupina Francis de Croisset, Maurice Leblanc
Nowe przygody ... Francis de Croisset...

„Arsène Lupin. Kryształowy korek” jest kolejną częścią, w której pozorny rabunek kończy się na sprawach wagi państwowej. Podczas włamania, odnaleziono zwłoki, przez które wspólnicy Lupina są skazani na śmierć. Arsène musi uratować swoich ludzi przed egzekucją, co oczywiście nie jest łatwe.
W międzyczasie odnaleziono tajemniczy kryształowy korek, który jest niezwykle ważny dla wspólników, a co za tym idzie, również przez Lupina. Dlaczego taki mały niepozorny przedmiot jest taki ważny?

Sprawa się komplikuje, nieustannie jest szantażowany przez posła Daubrecqa, miałam wrażenie, że tym razem to nie Lupin nie ustalał zasad. Nie dość, że walka z czasem, to jeszcze Daubrecq… i jeszcze kluczowy dokument kompromitujący wiele ważnych osobistości.

Ciagle wierzyłam, że Lupin da sobie radę.

Dużo zwrotów akcji, ciagle napięcie, które trwa do ostatnich scen oraz nieustanne przejmowanie się bohaterem, to jest to, co znajdziemy w „Kryształowym korku”. Bardzo lubię ten część, pokazuje nam, że nie zawsze jest tak łatwo, a przede wszystkim widzimy jak Lupinowi zależy na swojemu młodemu chłopaka, który dla niego pracował i nigdy go nie zdradził. Robił wszystko by go uratować! ♥️
Sporo mamy również myśli naszego bohatera, widzimy jego rozterki, tok myślenia. Naprawdę fajna część.

Rewelacyjna książka, bardzo przyjemnie się ją czyta. Fabuła dobrze poprowadzona, płynna, a rozwiązanie zagadki (jak w każdej innym Tomie) nie oczywiste. W tej książce nie tylko dowiadujemy się więcej o trybie życia Arsene'a ale także o jego toku myślenia.

Niestety, autor lepiej czuje się w opowiadaniach. Jest to przyjemna lektura, ale są o wiele lepsze teksty o Lupinie ;)

Nie wciągnęło tak jak inne książki z Arsenem Lupinem, niemniej jednak ciekawy kryminał, a rozwiązanie zagadki niespodziewane.

Zupełnie inny Lupin - bardzo ciekawa historia, trzymająca w napięciu. Można się przekonać, że nawet jemu nie wszystko przychodziło łatwo!:)

• Do kupienia
  • Arsene Lupin