Smak dżemu i masła orzechowego

Lauren Liebenberg Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Seria z przyprawami literatura piękna
The Voluptuous Delights of Peanut Butter and Jam
literatura piękna
Małgorzata Trzebiatowska
Seria z przyprawami
wojna dorastanie

"Smak dżemu i masła orzechowego" to jedno z tych wspaniałych przypadkowych doświadczeń czytelniczych, z których wychodzę zdrowo poobijany.
Piękna, mroczna i magiczna opowieść, momentami dokuczliwie okrutna; opowieść o dzieciństwie pełnym i beztroskim, skonfrontowanym z czystym, bezrefleksyjnym złem.
Warto.

Bardzo dobra opowieść o dzieciństwie, dorastaniu czasem zbyt wczesnym. O tym jak kształtuje się nasz światopogląd i o przyjaźni.
Jest w tej książce coś magicznego i w tym można się zakochać.

"Zapachy podobnie jak muzyka mają moc przechowywania wspomnień"

Opowieść utkana ze wspomnień dzieciństwa spędzonych w Rodezji.Afryka widziana oczami małej dziewczynki. Smaki, zapachy, krajobrazy, które na zawsze pozostały w pamięci...dawne pogańskie wierzenia i dalekie odgłosy wojny...
Smutna i piękna to książka. O przemijaniu dawnego porządku świata...

2035

Wiedziałam, że ta książka jest mroczna. Nie wiedziałam, że nieciekawa.
Już od pierwszej strony czytałam i myślałam o czym innym. Nie cierpię, gdy książka jest na tyle nudna, że w ogóle nie mogę się na niej skupić. Nawet nie próbuję doczytać jej do końca, gdy w kolejce do czytania czeka tyle wspaniałych, ciekawych, wciągających pozycji :)

Bardzo ciepła (choć momentami smutna i gorzka) opowieść o siostrzanej miłości i o pełnym magii otaczającym ją świecie.
Bardzo polecam, warto przeczytać!

P.S. Zapraszam: facebook.com/boczytam

Na półkach: , , , ,

Prze... No właśnie prze..co? Przedziwna do tej powieści trochę pasuje, ale nie oddaje wszystkiego, przezabawana - na pewno nie, chociaż momentami można się uśmiechnąć. Przesstraszajaca - o tak !! Trochę tak, wątki z życia Afrykanerów, szorstkość Oupa(dziadek). Odrobinę, przeładowana - o co to , to nie. Może przesłodka, bo przecież narrację prowadzi mała dziewczynka - oo to...

Jest to jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam ostatnio... zobacz więcej ---> http://papierowy-ogrod.blogspot.com/2013/04/smak-dzemu-i-masa-orzechowego-lauren.html

Piękna opowieść o dorastaniu, pełna uroku i dziecięcej logiki.

Troszkę smutna ta powieść, ale bardzo się cieszę, że wpadła w moje ręce.
Właściwie to jestem wdzięczna Kalio, bo o u niej na blogu się jej dopatrzylam.
Autorka przedstawiła tu kilka obrazków z życia dorastającej dziewczynki, jej losy dzieją się na tle politycznego tła ówczesnej Afryki Południowej.
Bohaterka powieści ma młodszą siostrę, z którą jest bardzo zżyta.
Obie...

świetny, niepokojący klimat. urocze opisy. ciekawe postaci - szczególnie Oupa. warto (;

Dyskusje

• 2013