Wykład, który wstrząsnął światem

Michał Heller Wydawnictwo: Copernicus Center Press filozofia, etyka
Copernicus Center Press
filozofia, etyka
2016-10-13

"Wykład, który wstrząsnął światem" Michała Hellera to esej historyczny o matematycznej idei, która przez 20 wieków nie dawała spokoju matematykom. Zaczęło się od "Elementów" Euklidesa (to dzieło liczbą wydań ustępuje jedynie "Biblii") i niesfornego piątego postulatu o równoległości prostych. Wydawał się on doczepiony, nienaturalny, nieoczywisty czy wręcz nadmiarowy. Uwierał...

• Ebooki
  • Matematyka_1
  • E-book
  • Kupione-2020
  • Obecne nieprzeczytane
  • Ccpress.pl

Dodaj cytat z książki Wykład, który wstrząsnął światem