Garnek strachu. Droga do dojrzałości. Lekcje Gedeona

Okładka książki Garnek strachu. Droga do dojrzałości. Lekcje Gedeona Adam Szustak OP
Okładka książki Garnek strachu. Droga do dojrzałości. Lekcje Gedeona
Adam Szustak OP Wydawnictwo: MO-REcords Seria: Jestem legendą religia
religia
Jestem legendą
MO-REcords
2016-04-29
2016-04-29
literatura polska Biblia Bóg chrześcijanin religia wiara

,,Mam ogromną nadzieję, że ta cała moja pisanina nie pójdzie na marne i podejmiesz wyzwanie, by walczyć ze swoimi lękami, że odważysz się rzeczywiście zerwać z tym, co Cię więzi." Autor.

Zastanawiałam się nad daniem dziewięciu gwiazdek, ale ze względu na to, że to Szustak a książka ma w sobie coś odkrywczego dałam maksimum.
Na przykładzie biblijnego Gedeona zostaje omówiony strach, który nam towarzyszy w życiu. Podano też kilka rad jak se z nim radzić. Zakończenie chyba jeszcze raz przeczytam, bo trochę było nie zrozumiałe dla mnie. Chyba o tym by cieszyć się, gdy mimo naszych starań i pracy coś nam nie wychodzi, bo Bóg ma dla nas coś lepszego, co nadejdzie. Trochę ciężkie to do zrealizowania.

Dla mnie najważniejsza książka z całej serii Brata Adama. Uderzająca w sedno definicji, czym jest dojrzałość i jaka jest cena strachu. Mocny, ważny materiał. Sporo mądrych sugestii do ćwiczeń własnych. Na pewno do tego wrócę.

W momencie, gdy ogarnia nas strach to trzeba wiedzieć, że nie jesteśmy pierwszymi, którzy się z nim zmagają.

Pismo Święte ma takich przykładów w zanadrzu bardzo dużo. Ale nikt do mnie nie trafia tak jak Adam Szustak OP.

Krótko, zwięźle i na temat. Każdy z nas ma taki garnek, który symbolizuje lęk i ma w sobie nasze troski. Gedeon zmagając się ze swoim strachem wystawiał na próbę samego Boga...
Jest tak bardzo podobny do nas... Ludzi małej wiary...

A Ty masz swoją ulubioną książkę o tematyce religijnej? Podziel się, a być może i ja po nią sięgnę...

O każdym z nas - warto ...

O każdym z nas - warto ...

Staram się u unikać książek o tematyce religijnej z obawy przed zalewem zbyt wzniosłych idei. Książka jednak jest lekko napisana z odrobiną humoru, interpretacje przedstawione w niej są ciekawe i dające wiele do myślenia, ciężko było się od niej oderwać.

Każdy z nas ma swój lęk. Dobra nowina jest taka, że można go pokonać. Sukces albo porażka leżą w Twoich rękach.

Rewelacja. Jest to książka do której można powracać wielokrotnie i zawsze znajdzie się w niej coś ważnego dla naszego życia. W prosty sposób ukazane nasze życie, to z czym się zmierzamy, czego się biomy i w bardzo dobra interpretacja autora. Polecam, zwłaszcza gdy czegoś szukamy w naszym życiu i chcemy coś z nim zrobić

Rewelacja 😊 napewno jeszcze wrócę do garnka ☺ Garnek strachu jest dla każdego dla starszych i młodych każdy wyciągnie z tego dużo. Dziekuje ojcze Adasiu 😊 co prawda słuchałam bo uwielbiam głos ojca ma w sobie moc docierania do zakamarków serca i duszy 😊 ale książkę tez przeczytam

na początek drogi do Pana Boga świetne

na początek drogi do Pana Boga świetne