Dom w Bogu. Medytacja na temat Księgi Tobiasza

Okładka książki Dom w Bogu. Medytacja na temat Księgi Tobiasza Augustyn Pelanowski OSPPE
Okładka książki Dom w Bogu. Medytacja na temat Księgi Tobiasza
Augustyn Pelanowski OSPPE Wydawnictwo: Paganini filozofia, etyka
filozofia, etyka
Paganini
2018-02-26

Jak zwykle w przypadku o. Pelanowskiego - znakomity coaching dla chrześcijan z depresją

Niesamowita książka! To jest pozycja, której nie można pominąć :)

"Zamieszkać w czyimś sercu jest tęsknotą milionów - ale czy dwa puste serca mogą stać się wybawczą pełnią dla siebie, czy też staną się jeszcze większą próżnią?"

Niesamowita książka! To jest pozycja, której nie można pominąć :)

Nie wiem czy istnieje dziedzina pt."psychologia biblijna".Moim zdaniem do niej należą książki o.Pelanowskiego.
Pokazują wady,które trzeba przepracować.Uwidaczniają mechanizmy działania człowieka.
Kapitalna lektura.Kupuj i czytaj.

Kapitalna lektura.Kupuj i czytaj.

Świetna!

Świetna!

Polecam. Czytałam ją stopniowo. Książki o. Pelanowskiego, wg mnie, nie są do połknięcia. Trzeba je smakować, powoli "przeżuwać", aby stopniowo nasycały nasze życie.

Ojciec Augustyn Pelanowski... po prostu rozkłada. Tekst Pisma Świętego na czynniki pierwsze, a czytelnika - na łopatki. Uwielbiam zagłębianie się w Słowo, szukanie w Nim więcej i więcej sensu i piękna, znajomość języków oryginalnych, błyskotliwe porównania - to wszystko tu znalazłam. Ale ta książka nie jest jedynie traktatem na temat treści Księgi Tobiasza (i nie tylko!),ale przede wszystkim po prostu rozważaniami odsłaniającymi prawdę. Pozwala przejrzeć samego siebie i poznać prawdę o sobie, odsłania rąbek tajemnicy Najwyższego i daje poznać prawdę o Nim. Nie ma tu prostackiego moralizatorstwa, tanich pocieszeń, płytkich, entuzjastycznych frazesów. Jest... no właśnie, trudno znaleźć inne pasujące słowo - Prawda.

• Religia
  • Religijne