Skazaniec 2. Z bestią w sercu

Okładka książki Skazaniec 2. Z bestią w sercu Krzysztof Spadło
Okładka książki Skazaniec 2. Z bestią w sercu
Krzysztof Spadło Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Skazaniec (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Skazaniec (tom 2)
E-bookowo
2015-04-21
2015-04-21
9788364972058

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ebook.
Genialna druga część. Przepełniona emocjami, świetnie napisana, uwielbiam takie perełki a końcówka wbiła mnie w fotel jak żadna inna książka ostatnio przeczytana.
Gorąco polecam.

Ebook.
Gorąco polecam.

Równie dobra jak poprzednia część. Nigdy nie zrozumiałem tego, dlaczego nie mówić o sadystach aby się pozbyć takich jak Szumski. Być może to głupota samych więźniów, że wybierają najgłupszą drogę, aby było im jak najgorzej. Finalnie doprowadzają do tego, że największe gnidy są bezkarne. Czyli tym że ludzie boją się mówić o nieprawidłowościach. To samo widzimy w polityce i wielu innych strukturach budżetowych, gdzie korupcja goni korupcję nepotyzm o defraudację juz w rzeczywistości, a nie tylko w literaturze.

Już pod drugiej części jestem pełna podziwu autorowi, że potrafi trzymać poziom a nawet zwiększyć zainteresowanie lekturą do tego stopnia, że nie sposób zrobić sobie przerwy na książki innego autora. Zdaje sobie sprawę, że utrzymanie tak wysokiego poziomu przez 7 części będzie nie lada wyczynem, ale ufam, że nie zgaśnie mój zapał. W tej części poznajemy również kawał historii z ciekawie nakreślonego tła politycznego ówczesnych czasów. Emocje i przemyślenia bohatera dają nam czas na refleksję co dzieje się z człowiekiem, który musi pogodzić się ze świadomością przegrania swojego życia za młodu i przyjmowania losu, jaki sobie zgotował.

Po ciekawej części pierwszej postanowiłem sięgnąć po kontynuację. I tym razem się nie zawiodłem. „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”.
Plusy:
- pomimo tego, że niektóre pomysły na wydarzenia kojarzyły mi się ze „Skazani na Shawshank” czytałem z zaciekawieniem;
- pokazanie bezwzględnego i brutalnego świata za murami więziennymi;
- dobre oddanie emocji bohatera, związanych z dożywotnią egzystencją za kratami;
- wewnętrzna przemiana Ropucha, nie tylko dobroć, ale i zło są w człowieku;
- szukając zemsty można zranić niewinnych, a sobie przynieść tylko ból;
- człowiek po jakimś czasie zaczyna się przyzwyczajać do miejsca w którym musi żyć i zaczyna je traktować jak dom;
- przystosowanie do panujących zasad, jest warunkiem zachowania równowagi psychicznej i możliwości przeżycia;
- wyjaśnienie dlaczego Ropuch ma dwa imiona, Stanisław i Stefan, co w pierwszej części mnie irytowało;
- gdy pojawia się nowy więzień Dziuba/Dżordż akcja nabiera tempa;
- zakończenie, które wciska w fotel.
Minusy:
- jak na życie więzienne wulgaryzmów jak na lekarstwo, najbardziej brak gwary więziennej.
Ogółem książka bardzo dobra.

Plusy:
- pokazanie bezwzględnego i brutalnego świata za murami więziennymi;
- dobre oddanie emocji...

2070

Druga część .mniej zwarta niż pierwsza. Świat zewnętrzny częściej zagląda do świadomości bohatera, a towarzystwo w sposób naturalny zmienia się, więc opowieść od czasu do czasu rozpada się na relacje o poszczególnych osobach. Ale czyta się nadal rewelacyjnie. Połknęłam książkę w jeden kwarantannowy dzień

Super

Super

Każdy ma jakąś bestię w sercu. Gdy ktoś nie potrafi tej bestii poskromić trafia do innego świata, gdzie życie jest czymś zupełnie innym niż po tej stronie krat. Trudno jest przeżyć w więzieniu okresu międzywojennego.

Kontynuacja niesamowitych przygód i zmagań z trudami więziennego życia głównego bohatera.

Pomijając te same mankamenty techniczne ebooka, jak w 1 ksiązce, to cała historia to majstersztyk! Jeśli wszystkie kolejne tomy o Ropuchy będą tak dobre jak dotychczas, to będzie to jeden z moich ulubionych cykli.
Nie spodziewałbym się, że historia co najwyżej kilku osób wewnątrz więziennych murów może być tak wciągająca, że przerwanie czytania będzie niczym znęcanie się Szumskiego ;-)

Dalszy ciąg historii więziennej w narracji jej głównego bohatera (ps. Ropuch),skazanego na dożywocie. Dobrze opisywany klimat ciężkiego więzienia (Wronki),nietuzinkowe kreacje bohaterów drugoplanowych. Życie więzienne opisywane w realistyczny sposób i pełne aktów przemocy. Więźniowie doświadczają jej zarówno ze strony strażników, jak i innych współwięźniów. Dla niektórych osadzonych - tych o słabszej psychice - opresja przekracza granice możliwe do zniesienia. W miejsce tych, którzy odchodzą lub wychodzą po odbyciu orzeczonych kar, na scenę więzienną wkraczają nowi skazani. Interesująca i zmuszająca do myślenia lektura.

• Audiobooki