Okładka książki Biegański Stereotyp Polaka bydlaka w stosunkach polsko-żydowskich i amerykańskiej kulturze popularnej
V. Goska Danusha Wydawnictwo: Wysoki Zamek inne
inne
Bieganski: the Brute Polak Stereotype in Polish-Jewish Relations and American Popular Culture
Wysoki Zamek
2016-04-22
2016-04-22
Katarzyna Szuster

Książka wstrząsająca. Przerażające są opinie amerykańskich Żydów o współczesnej Polsce i współczesnych Polakach, ale także o postawach Polaków wobec Holokaustu. Przerażająca jest ignorancja amerykańskich Żydów w zakresie historii Polski i polskich Żydów, szczególnie w czasie drugiej wojny światowej. Autorka formułuje hipotezę wyjaśniającą przyczyny tego stanu rzeczy: jest to "mechanizm obronny przed antysemityzmem i żydowską autonienawiścią".