Kacperiada

2016-04-12
Inne

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Okładka książki Dżok. Legenda o psiej wierności Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Dżok. Legenda ... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Historia mrożąca krew w żyłach Klara Wincenty, Elżbieta Zubrzycka
O zajączku Fil... Klara Wincenty, Elż...
Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...

Czytać się nie dało ze śmiechu :) to co wyprawia tato jest niesamowite :) Najwspanialsze, i godne naśladowania, są reakcje na dziecięce dylematy, smutki i troski, autor zawsze ma genialne pomysły :)

Kacperiada to fantastyczna lektura dla małych i dużych, dla tych, którzy uwielbiają się śmiać i tych, którzy nie robią tego zbyt często. Gwarantuję, że jest to doskonała lektura na słoneczne dni i na niepogodę. Na nudę, która czasem wdziera się do naszych domów nieproszona. Na długie zimowe wieczory i te krótkie letnie. To książka, po którą warto sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Ja jestem zachwycona. Jestem przekonana, że Wam także się spodoba. Polecam :)

Więcej o książce na: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2017/01/kacperiada-opowiadania-dla-obuzow-i-nie.html

Śmiałam się jak opętana. Kasdepke udowodnił mi, że rzeczywistość potrafi być niezwykle komiczna. super książka.

Wspaniała, krótkie opowiadania dla urwisów i nie tylko, polecam , zresztą jak każda z książek Kaspedke godna polecenia

Zabawne historie pewnej rodzinki: mamy, taty i synka przedszkolaka, które śmiesza nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Książka również ukazuje jaką wartość ma więź pomiędzy synem a ojcem.

bardzo fajna książka fajnie jest w niej to że jest pokazana od strony rodzica

bardzo fajna książka fajnie jest w niej to że jest pokazana od strony rodzica

Często wracamy do tej książki z córkami, jest przezabawna, ale jednocześnie "trzyma poziom". Pan Kasdepke jako jeden z nielicznych autorów książek dla dzieci, w mojej ocenie, tworzy literaturę lekką, a jednocześnie wartościową.

Nie powiem, pocieszna książka o relacjach w rodzinie. Opowiada o tych małych szczegółach/momentach w życiu rodziny - o sprawach, które nawet jeśli zauważamy, to szybko zapominamy. Cudowne w książce jest to, że narratorem jest tata, który jak możemy gdzieniegdzie przeczytać, też ma coś za uszami i bywa rozrabiaką ;)

Czemu zatem nie 10 gwiazdek? Bo mimo wszystko jest jedną z wielu książek z lekkimi historiami. Nie ma dla mnie w niej tego "jednego wyjątkowego czegoś", czym zachwycałabym się i często do niej wracała. Ale sama lektura godna polecenia, a jakże!

Kasdepke zasłużył na tytuł mistrza słowa, ponieważ operuje zwrotami i trudniejszymi słowami w sposób, który nie odrzuca dziecka od lektury. Dlatego jeśli Kacperiada nie jest lekturą szkolną, to warto ją pokazać dzieciom (koniecznie w czasie wczesnej szkoły podstawowej).

Czemu zatem nie 10 gwiazdek? Bo mimo wszystko jest jedną...

Mistrz Kasdepke - polecam wszystkim dzieciom, najlepiej do czytania z rodzicami! Mądrze i zabawnie, bardzo!

Lekki w odbiorze, zabawny w inteligentny sposób, do tego dobrze napisany zbiór krótkich opowiadań o Kacprze przedszkolaku. Grzegorz Kasdepke mógłby prowadzić warsztaty jak pisać współczesną literaturę dla dzieci. Ostatnie opowiadanie jest moim ulubionym

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży