Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V

Okładka książki Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V Piotr Wróblewski
Okładka książki Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V
2015-09-07

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Elektronika dla bystrzaków Gordon McComb, Cathleen Shamieh
Elektronika dl... Gordon McComb, Cath...
Okładka książki Język ANSI C Brian W. Kernighan, Dennis MacAlistair Ritchie
Język ANSI C Brian W. Kernighan,...
Okładka książki PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte Laura Thomson, Luke Welling
PHP i MySQL. T... Laura Thomson, Luke...
Okładka książki Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku Erich Gamma, Richard McGarrah Helms
Wzorce projekt... Erich Gamma, Richar...

Kupiłem sobie książkę, żeby obyć się trochę z podstawami algorytmiki w kontekście programowania. Mimo, że wszystkie przykłady są napisane w C++, sprawiało mi frajdę przepisywanie ich na JavaScript. Nie przeszkadzało mi przy tym, że potrzeba ich własnego pisania bez używania ich gotowych implementacji w aplikacjach webowych jest znikoma. Generalnie polecam, ale żeby miało to sens, trzeba robić przykładowe kody, bo bez tego raczej ciężko przyswoić ich działanie.

Książkę tę nabyłem w celu uzupełnienia i uporządkowania wiedzy o podstawach algorytmiki. Spełniła swoje zadanie. Autor dobrze poradził sobie z omówieniem szerokiego wachlarza zagadnień na niewielu stronach, udało mu się przy tym wyłuskać elementy najistotniejsze.

Jako jej wadę wymienić mogę niepotrzebne skupianie się na kodzie w C++. Autor tłumaczy to praktycznym aspektem książki, ale podręcznik ten w żaden sposób nie może być brany za podręcznik praktyki programistycznej. W wielu miejscach listingi były więc moim zdaniem zbędne. Nie zepsuło to jednak pozytywnego odbioru książki.

Książka ta jest świetnym wprowadzeniem do algorytmiki. Jest dokładnie tym, czego szukałem, bowiem świetnie opisuje każdą dziedzinę algorytmów, dzięki czemu nabrałem ogólnego poglądu. Całe listingi ułatwiają zrozumienie programów. Polecam każdemu, kto chce szybko, skutecznie i łagodnie wejść w świat algorytmów. W książce nie zabrakło również szczypty dobrego humoru.

Czytałem III wydanie tej książki. Okropnie dużo błędów, kod pisany nie czytelnie. Jedne rozdziały są przystępne z innych nie można nic zrozumieć. Autor ma wiedzę, ale nie umie jej przekazać.

• Informatyka
  • Programowanie
  • Informatyka
  • Programowanie
  • Informatyka <> SOFTWARE
  • Have

Dodaj cytat z książki Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V