Okładka książki Pełna MOC życia. Jeśli o czymś w życiu marzysz - sięgnij po to. Wydanie II zmienione Jacek Walkiewicz
Jacek Walkiewicz Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2016-11-23
2016-11-23

Bardzo dobra książka na temat życia oraz zasad, jakimi należy się kierować w życiu. Autor podchodzi do wszystkiego z dystansem, rozsądkiem oraz poczuciem humoru. Warto przeczytać, aby zastanowić się nad własnym życiem.

Fenomenalna

Fenomenalna

Warto

Warto

Świetna i myślę, że warto do niej wracać by nie zapomnieć pewnych kluczowych zasad.

Podoba mi się przesłanie, by nie być tylko trybikiem w maszynie, by być sobą, by żyć w zgodzie z wartościami i próbować, eksplorować, uczyć się na błędach.

Tchnie optymizmem i 'dobrze robi' w momencie życia na rozdrożu.

Tchnie optymizmem i 'dobrze robi' w momencie życia na rozdrożu.

Audiobook. To już trzecia książka Walkiewicza, którą przesłuchałem i znowu jestem niezwykle zadowolony. Znajdziemy w niej treści, które występowały już w poprzednich książkach, jednak wcale mi to nie przeszkadza. Ta książka jest podsumowaniem dwóch pozostałych. Zawiera kompilację najważniejszych przemyśleń, cytatów i filozofii życiowej autora. Jak już wspominałem wcześniej - uwielbiam "filozofowanie". Ten cudzysłów użyty jest tu nie w formie prześmiewczej tylko jako skrót myślowy. Warto słuchać bardziej doświadczonych osób. Nawet w wieku 30 lat, gdy o życiu wie się już co nie co. Filozofia życiowa Pana Walkiewicza nie jest natarczywa. Jest raczej wskazaniem kierunku, w którym poszedł jej autor i dobrze na tym wyszedł. Prawdy zawarte w tej książce nie są wybitnie odkrywcze, aczkolwiek czasem najprostsze rzeczy stają się tymi najtrudniejszymi w życiu. Tytułowa MOC życia bierze się przede wszystkim z działania w zgodzie ze swoim własnym rozumieniem świata. Nie da się zatem jednoznacznie określić czym jest owa MOC, bo dla każdego będzie ona oznaczała coś innego. Pewne sprawy takie jak: asertywność, walka z prokrastynacją czy ciekawość świata są tożsame dla wielu osób. Oczywiście atutem audiobooka jest również to, że czyta go sam autor (i całkiem dobrze mu to wychodzi).
Reasumując - uważam, że czytelnik, który poszukuje w swoim życiu czegoś na kształt sensu odnajdzie coś dla siebie w tej książce. Być może będzie ona dobrym początkiem na drodze rozwoju osobistego. Przestrzegam - nie zawiera ona gotowych rozwiązań i sposobów jak w 5 minut zmienić własne życie. Myślę, że Pan Walkiewicz jest przykładem wymierającego gatunku ludzi, których określiłbym mianem "gawędziarza", a takich osób zawsze dobrze się słucha. Potrafią bowiem przekazać bardzo istotne informacje w niezwykle przystępny i ciekawy sposób.

Ta książka może dokonać rewolucji w myśleniu o tym po co są marzenia, jak być szczęśliwym i jak pokonać swoją strefę komfortu i uczyć się nowych umiejętności. Bardzo spodobało mi się spostrzeżenie, że każdy ma swoją prawdę, ale nie można ją brać za swoją, bo mamy różne rodziny, doświadczenia, pracę i różne czynniki na Nas wpływają. Zaczęłam Tworzyć swoją wizję na ten rok 2024 i wiem, już teraz, że będzie dobry i przełomowy. Zagłębiłam się bardziej w to co robi na co dzień autor książki i chcę wybrać się na szkolenia organizowane przez tego autora.

Bardzo mi się spodobała ta książka i styl autora. Lubię czytać poradniki i niby znajdziemy tutaj wszystko to, co już być może znamy, ale i tak warto. Ciekawe spostrzeżenia i przemyślenia, ze szczyptą humoru. Swojsko i polsko, bez amerykańskiego nadęcia i wywyższania się. Książka i dla początkowującego i dla zaawansowanych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Czyta się szybko i przyjemnie. Zapisałam sobie parę ciekawych zdań do zapamiętania. Polecam.

Dobrze się tego wykładu słucha. Człowiek mówi mądre rzeczy. Nie ulega to kwestii. Tyle jednak przeczytałam książek motywacyjnych, że nie ma tu nic wyjątkowego. Może to kwestia silnej psychiki i nie jestem podatna na wpływy. Wszyscy ci autorzy piszą to samo i o tym samym. Żadnej motywacji ta książka we mnie nie wzbudziła. Piszę jak jest. Mam wielki szacunek dla autora i odniósł na pewno sukces. Pokładałam nadzieję w tej książce, jak w każdej kolejnej.

Mój przyjaciel polecił mi, po przesłuchaniu audiobooka. Był zachwycony. Z jego rekomendacją też przeczytałem. Jest OK. Takich lektur nigdy za wiele. Czytajcie!

Wykład, nie książka. Ale warto. Czytać zawsze warto

Wykład, nie książka. Ale warto. Czytać zawsze warto