Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata

Okładka książki Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata Jacek Dobrowolski
Okładka książki Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata
Jacek Dobrowolski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Konkurs o Nagrodę im. Barbary Skargi filozofia, etyka
360 str. 6 godz. 0 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Konkurs o Nagrodę im. Barbary Skargi
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
360
Czas czytania
6 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301193973
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Twórczość nr 7-8 / 2017 Jacek Dobrowolski, Piotr Matywiecki, Piotr Nesterowicz, Redakcja miesięcznika Twórczość, Ewa Sonnenberg, Edward Stachura
Ocena 6,0
Twórczość nr 7... Jacek Dobrowolski, ...
Okładka książki Twórczość, nr 3 (652) / 2000 Małgorzata Baranowska, Jacek Dobrowolski, Jan Lenica, Jacek Matecki, Redakcja miesięcznika Twórczość, Jarosław Marek Rymkiewicz
Ocena 0,0
Twórczość, nr ... Małgorzata Baranows...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
12
7

Na półkach: ,

Szumne zapowiedzi skończyły się na słowotoku, żeby nie odbiegać od cenzuralnych określeń, jak np. dolny efekt przejedzenia się autora historią filozofii. Bogaty zasób cytowanych postaci jakoś pomija obszar Spenglera, Peirce’a, Waldo Emersona. Jednym słowem euro bulgot, ale jaki bogaty. Twórczość fundacyjna.

Np. Tocqueville jest przedstawiony w samych superlatywach jako autor „O demokracji w Ameryce” tymczasem, podobnie jak autor „Niewolników…” nie śmiał on tknąć strony tych co utworzyli i sterowali tamtejszą demokracją, jaką szeroko opisał Michael Parenti w „Demokracji dla nielicznych”. Tocqueville nie znał nawet angielskiego….

Uchwała Parlamentu Europejskiego o niewolnictwie brzmiałaby podobnie, może była by jedynie nieco obszerniejsza. Zresztą śliskość węgorza autor zaprezentował już na skrzydełku okładki – „Ponieważ nowoczesność jest w swej istocie emancypacją, nie istnieje i nie może istnieć żadne oryginalne nowożytne uzasadnienie konieczności niewolnictwa.” A przecież to dla Geremka zarezerwowane było porównanie – gdy idzie po schodach, to nie wiadomo, czy wchodzi, czy schodzi. No cóż, najważniejsze to iść po schodach, długo iść.

Szumne zapowiedzi skończyły się na słowotoku, żeby nie odbiegać od cenzuralnych określeń, jak np. dolny efekt przejedzenia się autora historią filozofii. Bogaty zasób cytowanych postaci jakoś pomija obszar Spenglera, Peirce’a, Waldo Emersona. Jednym słowem euro bulgot, ale jaki bogaty. Twórczość fundacyjna.

Np. Tocqueville jest przedstawiony w samych superlatywach jako...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także