Fighter

Everafter Romance
2016-05-16
2016-05-16
New Adult College Romance Romantic Suspense Romance Contemporary

Książka jest świetna! Kilka historii kilku autorek zamkniętej w 1 książce. Przez połączenie wielu opowiadań osób można zobaczyć styl pisania każdej z autorów. Historie są krótkie, mają po 30-40 stron (w niektórych przypadkach szkoda że nie więcej bo opowieść była świetna). Pierwszy raz czytałam ,, kilka książek w jednej" i szkoda że tego typu lektury nie są popularniejsze!

9/10 ⭐

Cóż mogę powiedzieć...historie nudne jak flaki z olejem, nie mogłam się doczekać żeby skończyć tę książkę i móc ją odłożyć na półkę żeby nigdy nie musieć już do niej wracać.

Całość na 6 ale oczywiście opowiadanje LJ Shen na 8 a Tijan na 7, moje ulubione autorki robią jak zawsze dobrą robotę...

Dawno nie czytałam żadnej antologii, a „Tabu Antologia. Miłość zakazana” jest bardzo różnorodna, ale mocno trzyma się tematyki miłości zakazanej.
Książkę rozpoczyna L.J.Shean i „Finałowa zagrywka”. Losy Jolie i Sage-a trafiły idealnie w moje gusta. Krótka historia o rozwijającej się miłości i pożądaniu miedzy najlepszymi przyjaciółmi, współlokatorami, a także ich próby pozbycia się przyklejonych łatek, które dostali od społeczności studenckiej, ale też sami na nie zapracowali. Dosłownie pochłonęłam. Opowiadanie czyta się przyjemnie i szybko, bohaterowie są wykreowani w sposób, który zachęca do ich polubienia.
Drugim najdłuższym opowiadaniem w książce jest „Wojownik” Tijan. Tutaj już miałam trochę pod górkę, ale to dlatego, że tematyka, motyw nielegalnych walk i łowców nagród nie za bardzo do mnie przemawiała. Cała historia miała małe luki w fabule co trochę mnie wytrącało z rytmu czytania.
„Kajdany pożądania” autorstwa Caroline Angel to historia, opowiadająca o młodej kobiecie, która nie za swoje występki trafiła do więzienia dla kobiet. Tam popada w otchłani oczu jednego ze strażników. Listowny romans więźniarki i strażnika jest naprawdę poruszający, pobudzał mnie do kibicowania temu uczuciu. Autorka wprowadziła do historii motyw prześladowania więziennego, a także gwałtu kobiecego, co było bardzo poruszające.
„Romantyczne szepty” Pauliny Ampulskiej nie przemówiły do mnie, fabuła i bohaterowie byli miałcy i bez charakteru, historii brakowało iskry i logiki. Mocno dziecinne zachowania rodziców głównego bohatera, a także sam wątek z domem, w którym już nie wiedziałam kto mieszka… Tym bardziej temat wpływów biznesmena, jego rodziny, pogubiłam się kto czym się zajmuje.
Monika Cieluch i „Kodeks złamanych zasad” był czymś ciekawym. Młoda pani adwokat i frustracje wyładowywane na mocnym seksie z nieznajomym. Bardzo fajny motyw, idealny do gorących romansów. Twist w postaci oskarżonego lekko naciągany (nie wierzę, że Dalia nie znała twarzy swojego klienta),ale robił wrażenie. Końcówka z gwałtem mocna, poruszająca. Całość czyta się bardzo szybko i gorąco 😊
J. Harrow w „Mimo wszystko” porusza naprawdę bardzo ważne tematy. Krótkie opowiadanie o niepełnosprawności, potrzebie bliskości, miłości, a także o dobroci i potędze jaką dają pieniądze. Historia Dominika – tancerza erotycznego i nie tylko i Weroniki – bogatej dziewczyny, która w wyniku wypadku wylądowała na wózku inwalidzkim. Ujmująca i ciepła historia z lekkim przyprawieniem.
„Summer – tajemnica bogini” Pauliny Nowaczyk to bardzo przewrotna historia z mocną różnicą wieku i bardzo pikantnymi szczegółami. Romansu młodziutkiej Summer z Tomem, który jest w wieku jej ojca. Pełna pasji i pożądania opowieść, jednak z małym minusem. Podziemny klub Summer i jego funkcjonowanie jest bardzo pominięte w historii, pojawia się jedynie we wzmiankach, a później staje się głównym powodem nieporozumienia, które prowadzi do rozpadu związku. Trochę naciągane. Brakowało mi kilku strona na rozwinięcie wątku.
Patrycja Różańska wprowadza czytelnika w romans biurowy. Mój ulubiony motyw przedstawiony w krótkim opowiadaniu „Wbrew sobie” wypadł genialnie, aż chciałam więcej… Livia od wielu lat darzy uczuciem swojego szefa Camerona, który jest zaręczony. Przypadkowe spojrzenia, prawie pocałunek i wyjazd służbowy zmieniają wszystko. Namiętna historia, z którą może utożsamić się sporo osób. Świetnie ukazane uczucia, zdrada i przede wszystkim wyjście na prostą i walka o samą siebie.
„Splot” Angeli Węckiej to jedno z tych opowiadań, które chciałam jak najszybciej skończyć. Moje kolejne spotkanie z autorką i mam wrażenie, że nie potrafi pisać o niczym innym jak wiązaniu i sztuce Shibari. Fabuła dosyć miałka, bohaterowie pozbawieni charakteru i tak naprawdę nieznani dla czytelnika, czytając nic o nich nie wiem i nie mam możliwości, aby się dowiedzieć.
Całą antologie kończy Anna Wychowska i „Zakazane pożądanie”, które czytało mi się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. Motyw romansu student-wykładowca, różnica wieku i ukrywane uczucia. Bardzo fajnie poprowadzona akcja i bohaterowie, którzy idealnie ze sobą współgrają. Perfekcyjne zakończenie dla całego tomu.
Ostatecznie mogę powiedzieć, że cała książka wypadła dobrze, kilka opowiadań naprawdę mnie wciągnęło i potrafiło rozgrzać. Autorki skrupulatnie utrzymywały motyw pożądania i zakazanych uczuć, poruszały ważne i mocne tematy, a także przybliżyły kilka społeczności, które dla wielu czytelniczek mogą być obce. Pozycja idealna dla wielbicielek antologii, ale nie tylko.

Nudna, bez polotu. Większość historii niestety nie podeszła mi, a szczególnie polskich autorek. Ja nie wiem, co jest nie tak z większością polskich książek tego typu, historiami. Większość bohaterek jest cukierkowo głupiutkich, ten ,,slang” młodzieżowy też musi być cały czas wkręcony w wypowiedzi, bo inaczej nie byłoby sensu w całej historii. Ciągłe zdrobnienia jak staniczek, bluzeczkę itp nawet w męskich wypowiedziach, no nie tego się nie da momentami czytać. Owszem w zagranicznych też takie zdrobnienia się pojawiają, ale nie w takich ilościach. Jedynym wyjątkiem jaki mi podszedł z polskich było opowiadanie Caroline Angel ,,Kajdany pożądania” to było jeszcze fajne. No i zagraniczne, resztą niestety się zawiodłam w jakimś stopniu. Ogólnie spodziewałam się czegoś bardziej ,,tabu”.

Pożądanie, seks i miłość. W różnych konfiguracjach
Nie każdy romans wygląda tak: młoda, piękna i niewinna dziewczyna spotyka przystojnego chłopca, który marzy wyłącznie o tym, by zdobyć jej serce. Nie zawsze oboje są bogaci, pełnosprawni i zakochani. Czasem chodzi im tylko o seks. Bywa, że brutalny. Czasem różnica wieku między nimi jest spora. Czasem większa jest różnica możliwości fizycznych. Czasem on jest panem, a ona mu służy. Czasem jest na odwrót. Może być też tak: ich jest dwóch, trzech, czterech, a ona jedna...

Jak głęboko jesteś w stanie wejść w świat, w którym bez oporów przełamuje się seksualne TABU? Jak wiele mrocznych tajemnic pragniesz poznać? Autorki tego zbioru opowiadań wykreowały dla Ciebie bardzo różnych bohaterów. Niektórych pokochasz. Niektórych niekoniecznie. Ale wszystkich będziesz śledzić z zapartym tchem na ich drodze do MIŁOŚCI ZAKAZANEJ.

W antologii znajdziecie również dwa zagraniczne opowiadania L.J. Shen  oraz TIJAN

10 wspaniałych autorek oraz 10 wspaniałych opowiadań. Krótkie historie, idealne na nudne wieczory. Każda historia jest inna, każda wyjątkowa - lecz łączy je jedno MIŁOŚĆ - wręcz zakazana miłość. Mi osobiście brakuje rozwoju każdej z tej historii, każde z tych opowiadań chciałbym zobaczyć w osobnym wydaniu.
Wspaniała antologia. Nie brakuje gorących scen, a przy niektórych mogą pojawić się rumieńce 😈😈
Gorąco polecam 🌶️🌶️🌶️🌶️🌶️

Pożądanie, seks i miłość. W różnych konfiguracjach

😈Recenzja😈

Antologia "TABU" to zbiór dziesięciu opowiadań wspaniałych autorek, które postanowiły ukazać nam miłość zakazaną, taka, która nie do końca akceptowana jest przez społeczeństwo i wywołuje tytułowe tabu.

Spotkałam się tutaj z piórem autorek, które już znam, ale również tych, które poznaje dopiero po raz pierwszy. Muszę przyznać, że każda autorka mnie zaskoczyła, ale przyznaje się, że skusiłam się na tę antologię z racji tego, że znajduje się tam opowiadanie @carolineangel_autor . Ta autorka za każdym razem potrafi zdobyć moje serce i mimo że tutaj dostałam krótką historię to i tak byłam pod jej wielkim wrażeniem. Myślę, że z tego mogłaby powstać pełnowymiarowa historia, która spodobałaby się nie jednej czytelniczce. Bo jak często dostajemy historię, w której miłość rodzi się otoczona więziennymi kratami?

Pozostałe 9 opowiadań, także zrobiło na mnie spore wrażenie. Była relacja z różnicą wieku, miłość, która na początku była tylko przyjaźnią. Tabu, które dzieje się w szkole. Uwielbiane przez większość, romanse biurowe. To wszystko znajdziecie w tej książce, która nie raz dostarczy wam niezapomnianych emocji, zaskoczy, ale także wywoła niemałe zdziwienie. Nie obejdzie się bez tajemnic, które nadają tego wyjątkowego charakteru.

No i największym plusem tej książki a czasem i minusem jest to, że macie tutaj krótkie historie, które możecie czytać wieczorem. Każda inna, każda wyjątkowa na swój sposób, ale także łącząca w jedność tę książkę. Macie możliwość poznania pióra każdej z autorek. Może to was skusi, aby sięgnąć po ich książki, które już wcześniej ukazały się na rynku wydawniczym. Jedno jest pewne. Każdy znajdzie tutaj swoją ulubioną historię.
Jesteście gotowi, aby poznać bohaterów i dowiedzieć się, jak ich zakazana miłość będzie odbierana przez środowisko. W końcu nie każdy związek jest akceptowany, ale czy to będzie ich obchodziło. Przekonajcie się sami, jakie podejmą ryzyko.

😈Recenzja😈

Fajna :) Kupiłam ją głównie z powodu opowiadania jednej z polskich autorek, ale całość wypadła świetnie. Dobra formą relaksu. Polecam!

Dziesięć opowiadań, dziesięć przeróżnych historii od dziesięciu wspaniałych pisarek. Każda wniosła w tę antologię coś innego, aczkolwiek te wszystkie historie łączy jedno: Miłość, która jest, jak zakazany owoc. Jednakże, czy dla tego owocu warto zgrzeszyć? Przekonajcie się same, moje drogie panie. Jednak szykujcie się na ogromną dawkę emocji, od których niejedną z was zapieką policzki. To idealna książka dla czytelniczek, które uwielbiają szybką jazdę bez trzymanki ;)
Zazwyczaj podczas pisania recenzji zdradzam nieco fabuł, jedna tym razem tego nie zrobię. W tych oto opowiadaniach znajdziecie naprawdę wiele. Każda z was na pewno znajdzie coś dla siebie. Jak wspomniałam, łączy je zakazana namiętność. Miłość za kratkami, czy różnica wieku, bądź internetowa miłość… czemu nie? Czasami dla prawdziwej miłości warto przełamać barierę i chociażby spróbować. Autorki pokazały, że wszystko jest możliwe, tylko jeśli tego naprawdę chcemy, i że każdy z nas tworzy własne zakończenie…
I choć opowiadania były krótkie, to naprawdę każde zrobiło na mnie wrażenie. Zdecydowanie chciałabym przeczytać je wszystkie w rozszerzonej wersji i mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie.

,,Miłość zakazana" to antologia opowiadań, którą miałam ogromną ochotę przeczytać już od jej premiery. Teraz mi się to udało i cieszę się, że dzięki uprzejmości wydawnictwa Editio miałam taką możliwość. W książce znajdziecie aż 10 opowiadań, uwaga-nie tylko polskich, ale także zagranicznych autorek! Są to L.J. Shen oraz Tijan, których jestem ogromną fanką. I to właśnie opowiadanie pierwszej z nich skradło moje serce.
,,Finałowa rozgrywka" to opowiadanie najbardziej rozbudowane, więc czytając je możemy bardzo dobrze poznać głównych bohaterów. W tym przypadku jest to dwójka przyjaciół-Jojo i Sage'a. Chłopak jest popularnym footballistą, a Jojo kocha się w nim od lat. Podczas czytania ich historii na pewno się nie nudziłam i mam nadzieję, że i Wy nie będziecie.
Oczywiście w całej antologii były opowiadania, które podobały mi się bardziej i mniej, ale muszę przyznać, że wszystkie autorki spisały się na medal. Cała książka dotyczy miłości zakazanej - pomiędzy dwójką przyjaciół, więźniarką, a stróżem, czy dziewczyną i dużo starszym od niej mężczyzną. Każda z autorek poruszyła bardzo ciekawy temat i myślę, że każdy z Was znajdzie w tej antologii coś dla siebie.
Pragnę także wspomnieć o opowiadaniu Moniki Cieluch, której jestem ogromną fanką. Historia przez nią opowiedziana niezwykle tajemnicza i wciągająca od pierwszej strony. Taka też pozostała do końca, który absolutnie mnie oczarował.
Caroline Angel jest kolejną autorką, której opowiadanie przeogromnie mi się spodobało. Opowiada ono o więźniarce i stróżu, którzy zaczynają coś do siebie czuć. Bezsprzecznie jest to miłość zakazana i chętnie przeczytałabym całą książkę o głównych bohaterach.
Całą antologię przeczytałam w jeden dzień i muszę przyznać, że byłam zawiedziona, że dotarłam już do końca. Z ogromną przyjemnością przeczytałabym więcej opowiadań na temat miłości zakazanej i mam nadzieję, że w przyszłości powstanie jeszcze antologia o podobnej tematyce.
Pragnę także wspomnieć o okładce książki, która ogromnie mi się spodobała i wpasowała się w całą tematykę. Moim zdaniem jest po prostu fantastyczna.
Po antologię z pewnością sięgnę jeszcze nie raz. A czy Wy jesteście już po jej przeczytaniu? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać w komentarzu co o niej sądzicie. A jeśli nie, serdecznie Was do tego zachęcam. Mam nadzieję, że książka się Wam spodoba!

• Romans
  • Rezygnacja