Okładka książki Sałatki z całego świata na przystawkę, jako dodatek lub samodzielne danie - pyszne, urozmaicone, wykwintne Anette Wolter
Anette Wolter Wydawnictwo: Mak poradniki
poradniki
Mak
2001-01-01
2001-01-01
sałatka kuchnia zdrowe żywienie kuchnia wegetariańska

Okładka książki Papużki faliste Uwe Anders, Anette Wolter
Papużki faliste Uwe Anders, Anette ...

Ku mojemu sporemu zaskoczeniu, książka ta dostarczyła mi sporo przyjemności i wizualnej, i smakowej. Zwykle nie mam pomysłu, co zrobić z tą nieszczęsną sałatą i z czym ją podać, żeby była smaczna - teraz problem się rozwiązał.
Od przepisów wykwintnych i wymagających pewnego wysiłku aż po pomysły na błyskawiczne sałatki z tego, co w zasadzie każdy ma w lodówce; od pomysłów na sosy aż do porad, jak siekać cebulę.

Jedyny minus to ten, że layout nie przetrwał próby czasu: dzisiaj książki kucharskie projektuje się inaczej i wygodniej się z nich korzysta. Tu przebicie się przez spis treści jest sporym wyzwaniem, ale w przeciwieństwie do obecnych tendencji Wolter z przyjaciółmi nie próbuje udziwniać i kombinować, za to pokazuje, że sałata to nie tylko lodowa, a z każdej możesz wydobyć inny smak, jeśli umiejętnie ją przyprawisz.

• Użytkowe - przemyt warzyw