Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu

Okładka książki Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu
Marek Borowiński Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2018-03-14
2018-03-14
kolory życie zachowanie zabawa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jak wiadomo każdy z Nas ma swój ulubiony kolor, a może i nawet kilka takich barw, które szczególnie zagościły już na stałę we wnętrzach domów, w garderobie, dodatkach oraz domowych dekoracjach.

Ja osobiście od zawsze podkreślam, że moim ulubionym kolorem jest kolor zielony, który kojarzy mi się z wewnątrznym spokojem, tolerancją, akceptacją, wrażliwością i uczciwością. Kolor zielony charakteryzuje osoby zaradne i opanowane, wrażliwe i stałe w uczuciach. W kulturze europejskie ten kolor jest utożsamiany z równowagą, radością i młodością. Jednak książka głosi, iż osoby szczególnie lubiące ten kolor są znacznie częściej podatne na nerwy... Przyznam, że coś w tym jednak jest, natomiast zbyt ostre i intensywne barwy mają zły wpływ na rozwijające się na wczesnym etapie dorastania dziecko. Są takie barwy, które są w stanie je pobudzić, sprawić, iż popadają w melancholie, a niekiedy nieopanowaną agresję. Moja córka jest bardzo żywym dzieckiem, wszędzie jej pełno i się tak zaczęłam zastanawiać, czy te szare ściany wywierają na nią jakiś szczególny wpływ, czy po prostu tak to u dwulatków już bywa, że są ciekawi świata. 🤗

Czy wiedzieliście, że wiele o człowieku można się dowiedzieć poprzez sam jego ubiór, jego kolorystykę, kolor krawata, czy kolor kobiecej szminki i szpilek ?

Ja jakoś nieszczególnie zwracam na to uwagę, jednak ta książka naprawdę mnie zaciekawiła. Dała mi wiele wskazówek w kwestii doboru domowych dekoracji, codziennego makijażu, wyjściowych stylizacji oraz wiele innych cennych porad.

Jeden z najbardziej znienawidzonych przeze mnie kolorów - Różowy. Intensywny róż zawsze kojarzyłył mi się z małą dziewczynką z kokardkami we włosach. Śliczne tiulowe sukienki dla małej księżniczki. A tu proszę... ponoć osoby lubiące ten kolor, są nad wyraz kochliwe, wrażliwe i towarzyskie.

Biel, kolor czystości. Przynosi spokój i zapewnia dobre samopoczucie. Prawdziwe antidotum na wstrząsy emocjonalne, łagodzi rozpacz, oczyszcza myśli i duszę.

A Ty jaki kolor lubisz najbardziej ?

💚💜💙💛🧡❤️🖤

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

wpływie na nasze życie.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

poszukujesz kolorów do swojego mieszkania, biura czy też sklepu,
chcesz wiedzieć, w jakich kolorach dobrze wyglądasz,
chcesz się dowiedziesz, jak psychologia koloru jest wykorzystywana w mediach i reklamie.

"Doktor kolor" to bardzo ciekawy poradnik który uświadamia jak wielki wpływ mają kolory na nasze życie. Autor opowiada również skąd i kiedy wzięła się jego fascynacja kolorem. Jak wygląda jego praca i czym tak naprawdę się zajmuje. Marek Borowiński tworzył wzory dla wielu polskich fabryk. Miłym zaskoczeniem było dla mnie to, że autor książki zaprojektował ponad 250 różnych wzorów dla marki Zwoltex w Zduńskiej Woli. Dlaczego miłym? Bo jeden z tych wzorów zdobi ręczniki w mojej łazience ☺️

Autor uświadamia czytelników jaki wpływ na rozwój dziecka mają kolory oraz przedstawia ich preferencje kolorystyczne, które zmieniają się wraz z wiekiem. Dzięki tej książce dowiecie się również jaki dress code obowiązuje w bankach, jak dobierać kolor dodatków do pomieszczenia, jak zaaranżować miejsce pracy, tak by zwiększyć produktywność pracowników i na czym polega terapia kolorem. Odnoszę wrażenie, że autor uwzględnił w książce wpływ kolorów na każdy aspekt naszego życia- praca, mieszkanie, ubrania, makijaż, samochód.. Wszystko zostało w książce wyjaśnione, a praktycznie każdy kolor został opisany w osobnym rozdziale. Bardzo zaciekawił mnie rozdział "Uwaga, nie rozróżniam kolorów!", który jak nazwa wskazuje, dotyczy zaburzeń nierozróżniania kolorów.

Muszę wspomnieć jeszcze o przepięknym wydaniu tej książki. Okładka wręcz zachwyca! Nie umiem się na nią napatrzeć, za to w środku znajduję się masa przepięknych kolorowych zdjęć, które dopełniają całość. Jeśli jesteście ciekawi jaki wpływ na nasze życie mają kolory to koniecznie sięgnijcie po tę książkę! ☺️

www.maobmaze.pl

wpływie na nasze życie.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

poszukujesz kolorów do swojego mieszkania, biura czy też sklepu,
chcesz wiedzieć, w jakich kolorach dobrze wyglądasz,

Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji: http://www.blog-ksiazkowy.pl/doktor-kolor-recenzja/

"Doktor Kolor" Marka Borowińskiego to dobra lektura dla każdego, kto przywiązuje wagę do kolorów. Ileż to razy w życiu przemalowujemy mieszkanie? Ile czasu spędzamy nad tym, czy kolory ubrań, które założyliśmy, pasują do siebie, a co ważniejsze - czy pasują do okazji?

Pełna recenzja na zukoteka.pl

Pełna recenzja na zukoteka.pl

Świat kolorów jest jednym z ważniejszych w życiu ludzkim. Natura zaskakuje nas bogactwem barw, które od wieków wykorzystywaliśmy do upiększania naszego otoczenia, rytuałów religijnych, malowania, barwienia tkanin. Posiadamy niezwykłe zamiłowanie do tworzenie kolorystycznych kodów kulturowych. Temat niezwykle fascynujący, warty obserwacji, poważnej analizy, porównań i solidnej rozprawy naukowej, której niestety ciągle brakuje. Miałam nadzieję, że będę mogła Wam dziś taką pozycję zaproponować, ale niestety zawiodła ona moje oczekiwania. Byłam zaskoczona, kiedy na rynku wydawniczym zobaczyłam przyciągającą wzrok pozycję „Doktor kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu”. Zdumiało mnie to, że tak fascynujące zagadnienie, tak niezwykle ważne jest zawarte na zaledwie 250 stronach. Mimo tego sięgnęłam, ponieważ miałam nadzieję, że będzie tu więcej konkretów, a mniej wodolejstwa stosowanego we wszystkich poradnikach „jak żyć długo i szczęśliwie”, w których większość tekstu to opowieść o życiu autora. Książka kusi stroną wizualną. Okładka wręcz eksploduje od kolorów. A wszystko estetyczne i przemyślane. I czegoś takiego oczekiwałam w środku. Częściowo to dostałam, ale tylko i wyłącznie pod kątem strony wizualnej. Merytorycznie niestety czuję się zawiedziona. Nie znaczy to, że publikacja jest zła. Mogę śmiało stwierdzić, że jest dobra, a ja oczekiwałam czegoś ekstra z wiedzą człowieka naprawdę doświadczonego i bawiącego się kolorem, której nie można znaleźć w Internecie na pierwszym lepszym blogu o psychologii i kolorach.
Marek Borowiński w swojej publikacji „Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu” pozbywa się swoich metodologicznych i merytorycznych zdolności, które musiał nabyć do obrony pracy doktorskiej i zabiera nas w świat przetworzonych informacji pozbawionych naukowej analizy. Dostajemy publikację z wiadomościami, które inteligentny obserwator otoczenia sam jest w stanie zebrać, a człowiek po studiach taką wiedzę zwykle posiada. Takie są przynajmniej oczekiwania. Życie jednak pokazuje, że umiejętność odpowiedniego dobierania barw to bardzo trudna sztuka i niewielu ją posiada. Jednak nie każdy i właśnie do tych odbiorców jest ta pozycja. Pozwala odnaleźć się w świecie barw, zrozumieć wiele mechanizmów rządzących przyjętymi kodami kulturowymi. Do tego pozwala nam zrozumieć nasze upodobania.
Po otwarciu książki wchodzimy w piękny, estetyczny i jednocześnie uporządkowany świat: od znaczenia poszczególnych kolorów, typów osobowości, po przybliżenie kolorystyki określonych świąt, akcji marketingowych.
Marek Borowiński zbiera w całość wszystko to, co możemy znaleźć w innych, podobnych publikacjach i w Internecie, przez co czytelnik nie musi sam wyruszać na poszukiwanie wiedzy tylko dostaje je w estetycznej oprawie. Zdradza tajemnice jak wiele i co kolory mówią o naszej osobowości, w jaki sposób wpływają na nasze życie, jakie kody kulturowe kolorów ukształtowały się w naszej świadomości. Zwraca też uwagę na to, co mówi o nas nie tylko wybieranie, ale też unikanie określonych barw, zachęca do zabawy kolorami, odpowiedniego dobierania ich do strojów na różne okazje, poszukiwania takich, które sprawią nam przyjemność, zmotywują do działania, zrelaksują.
„Kolory mają znaczenie zarówno pozytywne, jak i negatywne. Wiele mówią o każdym z nas. Wskazują na podejście do innych ludzi i świata, a także opisują stosunek do pracy. Mogą również ujawniać pewne skłonności oraz wywoływać akceptację danej osoby bądź niechęć do niej”.
Publikacja Marka Borowińskiego „Doktor kolor” to przede wszystkim uczta dla oka i ściąga dla tych wszystkich, którzy szybko muszą posiąść ważną wiedzę o barwach, wykorzystaniu ich w promocji, rozwoju biznesu, kreowania własnego wizerunku na rynku pracy.

Dodaj cytat z książki Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu