Współczesne Maroko. Wybrane aspekty historyczne, społeczne, kulturowe i gospodarcze

Piotr NizińskiKarolina Rak Wydawnictwo: literatura faktu
Maroko kultura tradycje dziedzictwo historia współczesność
literatura faktu
Maroko kultura tradycje dziedzictwo historia współczesność

Publikacja jest antologią tekstów naukowych o współczesnym Maroku. Ich dużym plusem jest ich aktualność (pisane ok. 2016 roku). Artykuły poruszają wybrane zagadnienia o różnorodnej problematyce (gospodarka, polityka, obyczajowość, religia) i skierowane są raczej do odbiorcy posiadającego podstawową wiedzę o Maroku i islamie. Niestety teksty prezentują nierówny poziom i...

Jeśli ktoś poszukuje ogólnych informacji dotyczących Maroka, to jak najbardziej polecam tę pozycję. Wyjaśnia ona m.in. : rolę króla w państwie, opisuje wszelkie wady i zalety jego panowania, czy też przedstawia nam rolę kobiet w społeczeństwie.

Dzięki tej publikacji możemy dowiedzieć się nieco również o historii kraju, a także o wierzeniach Marokańczyków, czy też o...

• Orient
  • Trzeba mieć w życiu priorytety
  • Podróże
  • Najgorętsze premiery A.D. 2018