Think and Grow Rich: The Original Classic

Capstone
2011-07-07
2011-07-07
9781906465599

Pewnie niejednemu małolatowi „zryła” głowę do momentu aż w praktyce wyszło, że nie wystarczy tylko siedzieć i marzyć o swoim celu.

Klasyka gatunku, ale czasem zapominamy, dlaczego jest tak popularna. Ponadczasowy esej o ambicji i dążeniu do celu.

Moim subiektywnym zdaniem jest to dobra książka, dla kogoś kto chce usystematyzować sobie wiedzę, oraz posiadać ją pod ręką. Jak wiele osób zauważyło nie ma w niej niesamowitych eliksirów sukcesu, które wywrócą nasze życie do góry nogami. Jest to raczej zbiór porad/działań dla osoby chcącej żyć w dobrobycie i zgodzie z samym sobą.

Napisana dobrze, ale bardzo ogólna. Właściwie nie wiadomo co robić po jej przeczytaniu, ale motywacja do robienia czegoś jest. Tylko czego?!

"Wychodzenie ze strefy komfortu" i "odwaga aby zwizualizować się w swoim ferrari" anno 1933... Guza mózgu można dostać od tej gadaniny.

Książka na której trochę się zawiodłam. Spodziewałam się przeczytać w niej coś co mnie ''oświeci'', bo tak bywa ona reklamowana. Nie twierdzę, że jest bardzo zła, ale na pewno jest:
-przegadana historiami o ludziach sukcesu z dawnych epok m.in o twórcy Coca Coli, Gillette czy Forda - choć przyznam, że fajnie jest dowiedzieć się pewnych info!
-napisana starym, amerykańskim stylem jak książki D. Carnegie
-są w niej informacje do których większość osób zaznajomionych choć trochę z psychologią czy biznesem doszła.

Wyniosłam z niej informację, że warto robić bilans swoich działań, wyznaczać cele, myśleć zdrowo (psychoterapia i coaching osobisty z milionem zadań do wykonania wskazane)...

Może przedstawię jakie mamy tutaj rozdziały, co pomoże czytelnikowi rozeznać czy jej potrzebuje:
- myśl jest realną siłą (opowieści by nie rezygnować zbyt wcześnie i wiele innych)
- żądza bogactwa (opowieści o tym, ze musisz chcieć dobrze zarabiać, nie wycofywać się, szukać rozwiązań i inne)
-wiara w siebie (dawaj siebie innym zanim zaczniesz brać i inne)
-autosugestia (jesteś kowalem swojego losu i inne)
-wiedza fachowa (nie bądź ignorantem, ucz się!)
-wyobraźnia (pomysły stają sie fortuną i inne)
-zaplanowane działanie
-umiejętność decydowania
-wytrwałość
-siła "trustu mozgów" (tajemnicze określenie autora:))
-tajemnica przetwarzania energii seksualnej
(Najdziwniejszy rozdział w książce o biznesie, no ale wtedy były inne czasy :D)
-myślenie podświadome
-i trzy ostatnie rozdziały: mózg, zmysły, lęki

-napisana starym, amerykańskim...

Ta książka jest magiczna. Trzeba ją przeczytać. A jak już się ją przeczytać to chce się do niej wracać, coraz częściej i częściej.

Książka o tym aby odnaleźć wiarę w swoje możliwości, dążyć do swojego i z każdej porażki wyciągać lekcję, ulepszać i działać dalej.
Do tego nauka kontroli na emocjami
Jeden taki niuans, nie czułam aby ta książka była skierowana do kobiet, nie jest napisana bezoosobowo tylko pokazuje sukcesy mężczyzn i ja czuję że jest skierowana bardziej do nich, może to też się dzieję dla tego że książka jest napisana dawno temu

Do tego nauka kontroli na emocjami

Ciekawa i warta przeczytania. Oczywiście, ciężko wdrożyć wszystkie zasady które są w książce, ale chociaż jedna myśl, którą się wdroży może wspaniałe zaprocentować w przyszłości. Na pewno będę do niej wracać.

Autor Napoleon Hill stwierdza, że najpotężniejszym dostępnym dla Ciebie i każdego z nas narzędziem jest siła umysłu. To ona sprawia, że możesz poradzić sobie z problemami i odnaleźć swoją własną drogę życiową.Potężny jest umysł człowieka, który buduje lub niszczy a bogactwo to nie tylko dobra materialne. Ciekawie napisana, czytałam z zainteresowaniem

• Biznes
  • Rozwój osobisty