Florystka cz I

Okładka książki Florystka cz I
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Hubert Meyer (tom 3) Seria: Mistrzynie Polskich Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 3)
Mistrzynie Polskich Kryminałów
Edipresse
2016-01-01
2016-01-01

Polecam, choć może było troszkę krócej pewne wątki.

Doskonale trzyma w napięciu, świetnie zbudowane postacie (każdy skomplikowany i ze swoimi demonami), wciągająca i poruszająca. Po Florystce, a wcześniej Pochłaniaczu mam ogromną ochotę na więcej książek Bondy i na pewno nadrobię resztę!

Historia zakręcona jak każda w książkach tej autorki. Wiele wątków wiele bohaterów
Ale uwielbiam ten styl, choć na końcu zawsze mam jak to? To kto w końcu zabił?? I jak samo tutaj.

"Rzygam już florystyką, duchami i tym wszystkim" (str.515). Trudno się z autorką nie zgodzić. Ale początek jest bardzo obiecujący. Psycholog policyjny Hubert Meyer zapija smutek po porażce i odejściu z policji w domu nad jeziorem. Ktoś strzela do jego psa, a proporcję współpracy składa mu młoda psycholog Lena, która od razu ląduje mu w łóżku. Kumpel ściąga go do sprawy...

Książka bardzo dobra. Jednak mam wrażenie że osoba która zajmuje się stylistyką książki nie do końca wie co robi. Dużo błędów stylistycznych tak w tej, jak i w poprzednich pozycjach autorki. Casami muszę kilka razy przeczytać zdanie żeby domyśleć się o co chodzi.

„Florystka” to już trzecia powieść,  w której główną rolę odgrywa Hubert Meyer, będący policyjnym profilerem, a zasadzie teraz już byłym policyjnym profilerem.

Dlaczego byłym? Hubert w ostatnim prowadzonym przez siebie śledztwie popełnił błąd, po czym uniósł się honorem i w konsekwencji czego odszedł z policji. Meyer zamieszkał w domku na mazurskiej wsi, odziedziczonym...

Książka rewelacja pod względem samych zbrodni, i mocno łapie za serce bo chodzi o dzieci.
Natomiast sam pan M, trochę mi nie leży, tak jak w I tomie dość mocne odniesienia były że dzieci są dla niego ważne, w II też była wzmianka o tym, tak tutaj całość jest tak przedstawiona jakby ich wogóle nie miał, troche mi to nie pasuje no a cóż...

Mocno wciąga ale pozostawia czytelnika z poczuciem niedosytu. Temat modny ale czy zrealizowany do końca? Mam wątpliwości. Jednak na pewno mam chęć na kolejne książki autorki.

Przygodę z twórczością Bondy zacząłem od Żywiołów Saszy , które mnie nie porwały . Florystka może się podobać . Może jakbym zaczął od tej powieści nie byłbym uprzedzony do tej autorki . Ale naprawdę nie jest źle . Modny temat profilera policyjnego . Dość ciekawa fabuła i szybka akcja.

Praktycznie pochłonęłam. Książka wciąga i to bardzo. Bogata fabuła, która łączy się w całość. Ciekawy sposób pisania i spora, wszechstronna wiedza. Nie wiem dlaczego, ale w sposobie pisania Pani Bondy doszukałam się trochę mojego ulubionego Nienackiego, dlatego przez cały czas miałam wrażenie, że książkę napisał facet. :) Z chęcią sięgnę po pozostałe pozycje tej autorki....

6 869
    2 715