More Than We Can Tell

Okładka książki More Than We Can Tell Brigid Kemmerer
Okładka książki More Than We Can Tell
Brigid Kemmerer Wydawnictwo: Bloomsbury Children's Books Cykl: Listy do utraconej (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Listy do utraconej (tom 2)
More Than We Can Tell
Bloomsbury Children's Books
2018-03-08
2018-03-08
Inne

Przepłakałam mniej więcej połowę. Nie umiem zdecydować, czy wzruszała mnie aż tak, bo trafiła w miękkie miejsce, czy może była po prostu ckliwa a ja jestem sentymentalna do wyrzygu. W każdym razie Reva i Emmę polubiłam nawet bardziej niż główną parę z pierwszego tomu. W przypadku Emmy możliwe, że miała w tym zasługę lektorka, bo świetnie przeczytała jej rozdziały (polecam audiobooka). Revowi zazdrościłam właściwie wszystkich relacji z ludźmi (poza wiadomo) oraz to chyba pierwszy raz ever, kiedy mam trochę słabość do męskiej postaci, która nie jest bad boyem :D

„Więcej, niż słowa” to książka, która kupiła mnie pod każdym względem. Myślę, że tak mogłabym podsumować krótko tę książkę.

Pierwszy tom” Listy do nieznajomej” wywołał we mnie mnóstwo emocji, ten również mi je dostarczył, choć minimalnie mniej, to nadal jestem zauroczona tą historią. I zmusza do refleksji!

„Więcej, niż słowa” to książka, w której głównymi bohaterami są nastolatkowie wkraczający w dorosłość. Bardzo trudno mi się czytało, to z czym musieli się mierzyć, a w szczególności Rev. Odczuwałam każdą jego emocje i przeżywałam ją. Bardzo mnie bolała jego przeszłość. Jednak mimo ogromu cierpienia okazał się dzielny.

Bardzo podobało mi się to jak autorka poprowadziła relacje między bohaterami. Rev i Emma to tak naprawdę dwie zranione dusze, które zasługują na szczęście. Bardzo podobała mi się też „przemiana” Reva pod wpływem Emmy. Chyba do końca życia będę jej wdzięczna za to, że dzięki niej Rev wyszedł ze swojej skorupy. To było cudowne!

„Więcej, niż Słowa” to książka, w której nie zabraknie emocji. Główni bohaterowie, mimo iż odkrywali siebie i swoje uczucia, musieli mierzyć się również z ogromem problemów, które również miały wpływ na rozwój ich relacji. Ja jestem zakochana w tej książce i śmiało mogę wam polecić. Książka wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do ostatniej kartki.

„Więcej, niż słowa” to książka, w której głównymi bohaterami są...

Bardzo fajna książka
Porusza różne tematy na które w tym świecie ludzie milczą.
Bardzo poruszająca opowieść.
Pochłonęłam w jeden dzień!

Bardzo fajna książka
Porusza różne tematy na które w tym świecie ludzie milczą.
Bardzo poruszająca opowieść.
Pochłonęłam w jeden dzień!

Jedna z najpiękniejszych książek jaką czytałam. Uważam, że jest źle oznaczona jako YA, bardziej pasuje do powieści obyczajowej, tak samo jak poprzednia część. Nie jest to lekka literatura, mamy w niej dobrze nakreślonych bohaterów, których historie łamią serce. Nie są płascy, a ich problemy poruszają. Mam nadzieję częściej trafiać na takie powieści!

Adopcja to trudny temat dla wielu to nie jest proste o tym raczej się nie mówi choć jest to już i tak inaczej postrzegane bardzo bliska mi książka

Nie trzeba znać pierwszego tomu, żeby bez problemu zrozumieć zarys sytuacji w tej pozycji.
Autorka kolejny raz zabiera czytelnika w otchłań ludzkich umysłów, przeżywania historii, oraz tego jak zachowanie wplywa na późniejsze przekonania czy wartości.
Główny bohater-Rev, który w wieku 7 lat został adoptowany przez czarnoskore małżeństwo i dzięki nim poznał miłość, zaufanie i wszystkie pozytywne emocji. Został zabrany od ojca- przywódcy jednego z kościołów, który latami znęcał się nad synem w imię nauki sil wyższych.
Chłopiec w dniu swoich 18.urodzin dostał od niego kartkę, zaczęli wymieniać się mailami-autorka bardzo dobrze opisała negatywny wpływ na psychikę skrzydzonych. Oprawca nawet po wielu latach ma wpływ na sposób myślenia sprawdzonego.
Rev niespodziewanie poznaje dziewczynę, która mając nietypowe jak na kobietę hobby jest stała narażona na hejt i prześladowanie w Internecie. Obydwoje skrzywdzeni i bojacy się najbliższej przyszłości stają się dla siebie wsparciem. Powoli rodzi się przyjaźń i przywiązanie, by na końcu książki odkryć moc uczuć o których obydwoje dawno zapomnieli.
Wzruszająca, nie można odłożyć na półkę. Polecam

2095
2033

Książka "Więcej niż słowa" Brigid kemmerer zabiera nas do drugiego tomu cyklu "Listy do utraconej".
Autorka potrafi zbudować taką fabułę, która przyciąga nie tylko młodzież. Porusza ważne i trudne tematy związane z bezwarunkową przyjaźnią, adopcją, molestowaniem seksualnym, odrzuceniem przez środowisko, rasizm oraz niebezpieczeństwa w sieci.
Rev Fletcher to chłopak adoptowany, który pewnego dnia dostaje list od biologicznego ojca, który wywraca jego świat do góry nogami.
Emma Blue jako ucieczkę od rodzinnych problemów związanych z rozpadem małżeństwa rodziców doskonali stworzone przez siebie gry komputerowe.
Kiedy Rev i Emma się spotykają, ich sekrety stają się tym, co natychmiast ich łączy. Jednak czy ta więź wytrzyma próbę, którą los dla nich szykuje?
Książka ma swoje lepsze i gorsze momenty, jednak nie mogłam porzucił jej zapoznając się z pierwszym tomem.

Rev Fletcher to chłopak...

▪️Tytuł: Więcej niż słowa. Tom 2
▪️Seria: Listy do utraconej
▪️Autor: Brigid Kemmerer @brigidkemmerer
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
@niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 30.11.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

"Więcej niż słowa" czyli kolejny tom genialnej serii Listy do utraconej 😍 pierwsze o czym pomyślałyśmy jak tylko zakończyłyśmy te lekturę było stwierdzenie, że autorka pisze cholernie mądre książki w które wplata niebanalną, niespotykaną fabułę, która jednocześnie jest niesamowicie rzeczywista. Poruszanych jest tu wiele istotnych w naszym świecie kwestii oraz nieco delikatnych tematów na, które zdecydowanie trzeba zwracać uwagę. Akurat w tym tomie czytelnikowi przedstawione zostają zagrożenia i konsekwencje, które mogą wynikać z nadmiernej ufności ale także i poczucia samotności zwłaszcza nastolatków, którzy szczególnie w pewnym wieku potrzebują atencji i zrozumienia o które w dzisiejszym świecie ze względu na ciągłą pogoń za pracą i pieniędzmi jest tak ciężko. Zobaczycie jak wpływa na nich pewnego rodzaju presja aby wszystkich zadowolić oraz strach aby nie stać się cudzym rozczarowaniem. Widzimy jak czasami niedostrzega się najbardziej istotnych rzeczy mimo iż ma się je tuż przed samym nosem. Niestety często wynika to nie z tego, że czegoś nie zauważamy a z tego, że pewnych rzeczy nie chcemy widzieć. Czasami jest także tak, że prośby o pomoc tych najbardziej potrzebujących są ignorowane i zbywane do momentu aż nie zdarzy się prawdziwe nieszczęście 😢 Musicie nam wybaczyć pisanie ogólnikami lecz nie chcemy zdradzać szczegółów aby nie popsuć Wam zabawy 😉

Brigid Kemmerer poza niezwykłą pomysłowością oraz mądrością wykazała się w powyższej książce także prawdziwą wiedzą na wielu płaszczyznach dzięki czemu czytelnikowi zmienić się mogą poglądy na wiele spraw ❤️ ponadto powieść napisana jest w bardzo fajny, lekki sposób dzięki czemu szybko się ją czyta a realizm bohaterów prowadzi do tego, że wręcz nie możemy się oderwać od książki gdyż poznanie ich historii staje się naszym priorytetem nie radzimy więc książki np. Odsłuchiwać w pracy w obawie o Wasze obowiązki...😁

Powyższy tytuł zdecydowanie zasługuje na miano naszego #mustread i #musthave gdyż są to emocje, emocje i jeszyraz emocje oraz jedna z najlepiej stworzonych historii z jakimi miałyśmy styczność 😍 sięgnijcie koniecznie! Polecamy 🥰

@wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

@niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 30.11.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

Na półkach: , , , , , ,

Po przeczytaniu pierwszej części, miałam bardzo duże względem historii Reva i niestety...
Czułam się jakbym dostała zupełnie innego bohatera, niż tego już wcześniej poznanego. Chłopak bardzo dużo przeżył a wszystko to zostało przedstawione bardzo pobieżnie przez co nie dało się poczuć tych wszystkich emocji. Miałam wrażenie, że autorka bardziej skupiła się na Emmie i jej relacjach z najbliższymi. Dziewczyna jednak, ze swoim egoistycznym podejściem, nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Nadal jednak była to inna historia od typowych YA jakich teraz pełno, a które wywołują nic innego jak niesmak. Tutaj mamy wręcz normalnych nastolatków, któ­rzy zmagaja się z problemami rodzinnymi i pierwszymi zauroczeniami.
P.S. Ta historia to też przestroga dla zawierania znajomości online....

🌺 Recenzja 🌺

Rev Fletcher dzięki swoim rodzicom adopcyjnym stara się zapomnieć o trudnym dzieciństwie, ale to poczucie bezpieczeństwa burzy list od biologicznego ojca. Emma Blue znajduje swoją bezpieczną przystań w tworzeniu gier komputerowych. Pozwala jej to odciąć się od kłopotów w domu i oglądania rozpadającego się małżeństwa rodziców. Kiedy ta dwójka się spotyka, ich problemy i sekrety zaczynają się ze sobą splatać.

„Więcej niż słowa” to drugi tom z serii „Listy do utraconej”. Rev jest wspaniałym chłopakiem, ale niestety nie wszyscy to dostrzegają. Jego rówieśnicy nie ułatwiają mu życia, a tak naprawdę odcinają go od siebie. To tylko kolejny z jego problemów, z którymi musi się mierzyć. Z tego wszystkiego, woli trzymać się z boku i w ciszy. Tkwi on czasami nadal w przeszłości, bo nie przepracował pewnych traum. Życie Emmy również nie jest usłane różami, to jednak jej problemy znacznie się różnią od tych Reva. Nie oznacza to jednak, że w jakimś stopniu są mniej ważne, bo tak nie jest. Dotyczą one po prostu innych tematów. Dziewczyna odnalazła swoją pasję, ale niestety ma ona też drugą stronę medalu, co się na niej odbija, tak samo jak atmosfera w jej domu. Jeśli się przyjrzy tak dokładnie, to na ich głowach ciąży zbyt wiele, ale oni cały czas znajdują w sobie siłę, by iść do przodu, nawet kiedy chwilami jest ciężko.

Bohaterowie przeżywają różne momenty i mierzą się z wieloma przeciwnościami losu, co nie należy do łatwych zadań, ale na szczęście ich ścieżki łączą się bezpowrotnie. Stają się dla siebie oparciem, kiedy inni nie potrafią ich zrozumieć tak bardzo jak oni. Po raz kolejny Brigid Kemmerer zawładnęła moim sercem. Podobnie jak pierwszy tom z tej serii, tak i ten był dość emocjonalny. Zdarzały się momenty, kiedy emocje przejmowały nade mną kontrolę i szkoda mi było tej dwójki, że w tak młodym wieku już zostali tak doświadczeni przez życie. Nie zmienia to jednak faktu, że to piękni, młodzi ludzie, którzy potrafią wyciągać życiowe lekcje i będą się starać, żeby ich przyszłość już nie przypominała przeszłości.

🌺 Recenzja 🌺