Kim jest panna młoda?, Gwiazdy nad Akropolem

Okładka książki Kim jest panna młoda?, Gwiazdy nad Akropolem Dani Collins, Kate Hewitt
Okładka książki Kim jest panna młoda?, Gwiazdy nad Akropolem
Dani CollinsKate Hewitt Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Secret Heirs of Billionaires (tom 4) Seria: Harlequin Światowe Życie DUO literatura piękna
Secret Heirs of Billionaires (tom 4)
Harlequin Światowe Życie DUO
The Secret Beneath the Veil, Demetriou Demands His Child
HarperCollins Polska
2018-03-02
2018-03-02

Okładka książki Zawsze tam, gdzie ty. Pałac na pustyni Kim Lawrence, Maisey Yates
Zawsze tam, gd... Kim Lawrence, Maise...
Okładka książki Moda na miłość, Kolory pustyni Sharon Kendrick, Susan Stephens
Moda na miłość... Sharon Kendrick, Su...
Okładka książki Włoskie wakacje. Sycylijski macho Michelle Smart, Cathy Williams
Włoskie wakacj... Michelle Smart, Cat...

„Kim jest panna młoda?”
Ogólnie harlekin jest krótki i całkiem śmieszny (nie dam głowy, że to zamierzony efekt 😆).
Viveka jest bohaterką znośną, chociaż trochę zbyt wrażliwą jak na mój gust. Zwłaszcza, że dość często autorka podkreśla jej niezależność i siłę charakteru. Na pochwałę jednak zasługuje fakt, że baba była w stanie przerwać ✨szał uniesień✨ – czyli w sumie ma supermoce.
A Mikolas to cyniczny gość, ale nie brak mu humoru, rzuci od czasu do czasu żarcikiem. Jeden z tych przyjemniejszych tru loffów i, o zgrozo, nie można mu zarzucić bycia toksycznym dupkiem. Tak, jest apodyktyczny i zmusza heroinę do zawarcia porozumienia, które nie do końca jej leży, ale w sumie jego motywację można zrozumieć. Jego lubię też zdecydowanie bardziej niż ją.
Ale tak właściwie kreacja postaci w tej książce to chyba jej najgorszy element. Wszyscy są raczej płascy i nawet, jeśli intrygują, to nic poza tym czytelnik nie dostaje. No trudno.
Fabuła składa się z kilku chaotycznych segmentów, ale trzyma się kupy, a to najważniejsze. Poza tym dużo tu śmiesznych scenek, które rozbrajają swoim absurdem. Jedyny poważniejszy zarzut, jaki mogłabym rzucić to zbyteczna ckliwość. No, ale taka konwencja 🤷‍♀️.
Bez BINGO, razem 100 punktów.

„Kim jest panna młoda?”

Kim jest Panna Młoda 10/10
Gwiazdy nad Akropolem 8/10

Kim jest Panna Młoda 10/10
Gwiazdy nad Akropolem 8/10

Gwiazdy nad Akropolem

Gwiazdy nad Akropolem

Dani Collins - "Kim jest panna młoda?"/"The Secret Beneath the Veil"

Viveka + Mikolas

*2016

Dani Collins - "Kim jest panna młoda?"/"The Secret Beneath the Veil"

Viveka + Mikolas

*2016

Dani Collins - Kim jest panna młoda?

Dani Collins - Kim jest panna młoda?

Gwiazdy nad Akropolem 3/10

Gwiazdy nad Akropolem 3/10