Kompendium i atlas Świata Dysku

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
The Compleat Discworld Atlas
Piotr W. Cholewa
Świat Dysku

Okładka książki The Streets of Ankh-Morpork Stephen Briggs, Terry Pratchett
8,4
The Streets of... Stephen Briggs, Ter...
Okładka książki Deaths Domain: A Discworld Mapp Paul Kidby, Terry Pratchett
8,0
Deaths Domain:... Paul Kidby, Terry P...
Okładka książki A Tourist Guide To Lancre Stephen Briggs, Paul Kidby, Terry Pratchett
7,8
A Tourist Guid... Stephen Briggs, Pau...

Świetne geograficzne uzupełnienie książek ze Świata Dysku. Opisy krain w najlepszym pratchettowskim stylu w stylu rześkie wiatry nad krainą, gdzie głównym bogactwem jest kapusta czy rytuał pawia po ceremoniach jedzenia wołu popitego mszalnym piwem. Dodatkowo bardzo ładnie zrobiona, szczegółowa mapa Dysku. Polecam!!!

Świetna książka jeżeli ktoś chce uaktualnić i posegregować informacje o Świecie Dysku :)

Na półkach: , , , ,

Kupiłem z pełną premedytacją. Mam nadzieję, że w trakcie czytania kolejnych książek cyklu „Świat Dysku” będę do niej wracał w celu uszczegółowienia informacji.
Plusy:
- pięknie wydana, świetny papier, rewelacyjne ilustracje, idealna czcionka;
- oryginalna mapa nad którą spędziłem wiele czasu;
- wymyślone i opisane światy pokazują bezmiar wyobraźni Terry’go;
- pomysł na...

Pozycja obowiązkowa dla fanów Świata Dysku. I tyle w temacie :)

Liczyłam na więcej rysunków, taka jest prawda. W praktyce to głównie opisy, opisy i jeszcze raz opisy. Tak się złożyło, że zakupiłam ją przez internet, z lenistwa nie oddałam i została. Gdybym natrafiła w księgarni, to nawet nie pomyślałabym o zakupie. Niestety.

Ostatnie spojrzenie na Świat Dysku.

Pięknie wydany album, opisujący zakamarki magiczne i atlas przedstawiający tajemnicze miejsca tego niezwykłego świata jest wisienką na torcie całej serii. Niewidoczny Uniwersytet z dumą prezentuje: wWydanie, które zachwyca, świat który wciąga, mapy po których można podróżować palcem. Wymyślone światy, których zawsze warto mieć jak najwięcej : ).

Szata graficzna wręcz...

Jest taki stereotyp, że ładne kobiety są puste. Ja się z tym stereotypem nie zgadzam, choć pewnie bywają takie przypadki. Pasuje on natomiast idealnie do tej książki. Jest prześliczna, ma cudowną mapę, przepiękny papier, świetne dobrane czcionki, fantastyczne ilustracje, pachnie idealnie i w ogóle same superlatywy. To czego jej brakuje? Terry'ego.

Bardzo ładnie wydana pozycja z fajnym dodatkiem jakim jest mapa Dysku. Osobiście chciałbym aby format tej książki był większy i przypominał atlas do nauki geografii ze szkoły podstawowej.
Myślę, że dla fanów Pratchetta pozycja obowiązkowa.

Dyskusje

• Fantastyka