Kompendium i atlas Świata Dysku

Data 1. wydania:
2015-10-22
Piotr W. Cholewa
Świat Dysku

Okładka książki The Ankh-Morpork Archives: Volume One Stephen Briggs, Paul Kidby, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Ankh-Morpo... Stephen Briggs, Pau...
Okładka książki The Quite Nice and Fairly Accurate Good Omens Script Book Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Quite Nice... Neil Gaiman, Terry ...
Okładka książki Dobry omen Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 7,3
Dobry omen Neil Gaiman, Terry ...

Każdy szanujący się świat fantasy musi mieć mapkę ‒ to niepisana tradycja, i gdy sięgamy po książkę z tego gatunku, podświadomie spodziewamy się, że autor wszystko nam rozrysował, żebyśmy wiedzieli, jakie państwo z kim sąsiaduje, gdzie leżą Nieprzekraczalne Góry, którędy płynie Rwąca Rzeka, a z którego Mrocznego Bagniska wyłażą potwory. Wraz z rosnącym dorobkiem pisarza,...

Świetne geograficzne uzupełnienie książek ze Świata Dysku. Opisy krain w najlepszym pratchettowskim stylu w stylu rześkie wiatry nad krainą, gdzie głównym bogactwem jest kapusta czy rytuał pawia po ceremoniach jedzenia wołu popitego mszalnym piwem. Dodatkowo bardzo ładnie zrobiona, szczegółowa mapa Dysku. Polecam!!!

Świetna książka jeżeli ktoś chce uaktualnić i posegregować informacje o Świecie Dysku :)

Na półkach: , , , ,

Kupiłem z pełną premedytacją. Mam nadzieję, że w trakcie czytania kolejnych książek cyklu „Świat Dysku” będę do niej wracał w celu uszczegółowienia informacji.
Plusy:
- pięknie wydana, świetny papier, rewelacyjne ilustracje, idealna czcionka;
- oryginalna mapa nad którą spędziłem wiele czasu;
- wymyślone i opisane światy pokazują bezmiar wyobraźni Terry’go;
- pomysł na...

Pozycja obowiązkowa dla fanów Świata Dysku. I tyle w temacie :)

Liczyłam na więcej rysunków, taka jest prawda. W praktyce to głównie opisy, opisy i jeszcze raz opisy. Tak się złożyło, że zakupiłam ją przez internet, z lenistwa nie oddałam i została. Gdybym natrafiła w księgarni, to nawet nie pomyślałabym o zakupie. Niestety.

Ostatnie spojrzenie na Świat Dysku.

Pięknie wydany album, opisujący zakamarki magiczne i atlas przedstawiający tajemnicze miejsca tego niezwykłego świata jest wisienką na torcie całej serii. Niewidoczny Uniwersytet z dumą prezentuje: wWydanie, które zachwyca, świat który wciąga, mapy po których można podróżować palcem. Wymyślone światy, których zawsze warto mieć jak najwięcej : ).

Szata graficzna wręcz...

Jest taki stereotyp, że ładne kobiety są puste. Ja się z tym stereotypem nie zgadzam, choć pewnie bywają takie przypadki. Pasuje on natomiast idealnie do tej książki. Jest prześliczna, ma cudowną mapę, przepiękny papier, świetne dobrane czcionki, fantastyczne ilustracje, pachnie idealnie i w ogóle same superlatywy. To czego jej brakuje? Terry'ego.

Bardzo ładnie wydana pozycja z fajnym dodatkiem jakim jest mapa Dysku. Osobiście chciałbym aby format tej książki był większy i przypominał atlas do nauki geografii ze szkoły podstawowej.
Myślę, że dla fanów Pratchetta pozycja obowiązkowa.

• Fantastyka
  • Terry Pratchett