Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 45.00 zł

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Stefan Darda Wydawnictwo: Videograf Cykl: Dom na Wyrębach (tom 3) horror
Videograf
dziennikarz groza horror klątwa literatura grozy literatura polska śledztwo zbrodnia
Dom na Wyrębach (tom 3)
horror
Inne

Oficjalne recenzje i

Egzorcysta pilnie poszukiwany

Link do recenzji

Kontynuacja pierwszego tomu. Nie rozumiem dlaczego stanowi odrębny tom, chyba chodzi o zysk, że sprzedaży.

Po opowiadaniach Stefana Dardy postanowiłam przeczytać trzecią część cyklu Wyręby. Myślę, że pierwsza część była chyba najlepsza, lecz czyta się dobrze. Jeszcze raz kiedyś wrócę do tego cyklu, tylko tym razem przeczytam książki bez dłuższych odstępów, jedną po drugiej. Będzie inny odbiór, z pewnością lepszy.
Polecam ten cykl.

No i skończyłem. Część drugą oceniam tak samo jak i pierwszą, czyli jako całość 7. Wątek Huberta bardzo w porządku. Wątek Ewy, taki nieco naciągany i w zasadzie niepotrzebny. Uśmiercenie jej w pierwszym tomie byłoby chyba lepszym rozwiązaniem ale doceniam autora za chęć ubarwienia historii dodatkiem jeszcze jednej siły. Poczytać można, nudzić się nie będzie. Ja po 3 tomach...

Nowy do na Wyrębach 1 i 2 to tak naprawdę jedna książka podzielona na części, aby hajs się dużo lepiej zgadzał. Co za tym idzie moja ocena będzie wspólna dla obu części.

Akcja zaczyna się kilka miesięcy po tajemniczej śmierci Marka, którego losy opisuje Dom na Wyrębach. Jego najlepszy przyjaciel Huber próbuje zrozumieć co wydarzyło się w domu na Wyrębach, w czym pomagają...

Najlepsza seria jaką do tej pory czytałam, od początku do końca pochłania bez reszty. Paradoksalnie nie przepadam za fantastyką i nie interesuje się wierzeniami ludowymi, ale Darda przekazał to w taki sposób, że wstaję i klaszczę :D Każda część przemyślana w każdym calu, polecam każdemu!

No, w końcu coś drgnęło. Szkoda, że dopiero przy ostatniej części. Cóż, lepiej późno niż wcale :) Nowy dom na Wyrębach II ma dobre zadatki na powieść grozy, czego nie mogłam powiedzieć o pierwszych dwóch tomach cyklu. W tym przypadku udało się autorowi kompletnie przykuć moją uwagę, od czasu do czasu czułam nawet pewien dreszczyk :) To dobrze, bo takie właśnie emocje...

Najlepsza z serii. Poziom wyżej od poprzedniej części.

Właściwie 2 i 3 tom można potraktować jako jedną książkę. Szczerze mówiąc trudno mi oddzielić gdzie zaczyna się 3 tom a kończy 2 (przeczytałam jedna po drugiej). Równie wciągająca jak pozostałe części, nie można się nudzić, można przeczytać w 1 dzień. Dla mnie nieco zbyt duże elementów fantasy (pod koniec), ale i tak się broni.

Pan Stefan Darda nieodmiennie z każdą książką wprawia mnie w konsternację.
Nie inaczej było z ostatnim tomem serii „Dom na wyrębach”
Dzięki temu cyklowi , po raz kolejny przypomniałam sobie, czemu najwyżej cenię historie jednotomowe. Po prostu. Jednotomówka albo jest dobra , albo nie. I koniec pieśni. W przypadku cyklu, jasność sytuacji ulega znacznemu rozmyciu i niełatwo...

Pana Dardę czyta się lekko i przyjemnie. Dlatego przymykam oko na pewne fabularne niedociągnięcia i słabsze momenty w jego książkach. Jednak sposób w jaki zamyka się "saga na wyrębach" jest, delikatnie mówiąc, niesatysfakcjonujący.

• 2019
  • 2020