Nowy dom na Wyrębach II

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Stefan Darda Wydawnictwo: Videograf Cykl: Dom na Wyrębach (tom 3) horror
Videograf
dziennikarz groza horror klątwa literatura grozy literatura polska śledztwo zbrodnia
Dom na Wyrębach (tom 3)
horror
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Egzorcysta pilnie poszukiwany

9 Link do recenzji

Stefan Darda "Nowy dom na Wyrębach II
Cykl : Dom na Wyrębach (tom 3).
Literatura grozy, horror.

Ostatnia część cyklu. Jako, że jest to kontynuacja wydarzeń z poprzednich części, należy czytać je po kolei.

W okolicy dzieją się dziwne rzeczy, groza przybiera na sile, demony nie próżnują, a mamy tu wilka, strzygę, trupy i płanetnika.
Pewne wątki porządnie rozwinięte,...

"Dom na Wyrębach" był świetną książką, korzystającą z demonologii ludowej, która mnie kręci. Pierwszy tom "Nowego domu na Wyrębach" trzymał ciągle poziom i niepokoił. Niestety, choć lubię czytać Dardę, to mam wrażenie, że pisarz ten nie potrafi pisać zakończeń. Klimat totalnie siada. Takie miałem odczucia podczas czytania serii "Czarny Wygon", takie też mam tutaj. Spore...

Książka przeczytana, seria zakończona, ale jakiś niedosyt pozostaje. Zdecydowanie pierwszy tom był najlepszy.

Jest to już ostatnia część z cyklu „Dom na wyrębach”. Towarzyszymy Hubertowi Kosmalowi, który dalej zmaga się z nieprzychylnymi mu na Wyrębach siłami. Oprócz niego do historii wkracza również wspomniana w poprzedniej części Ewa Firlej oraz jej bliski znajomy Mikołaj. Każdy z nich czuje, że na Wyręby nadciąga czarna chmura, jednak nikt nie jest przygotowany na wydarzenia,...

Niestety dalsza część historii ciągnęła się tak samo ciężko i irytująco jak pierwsza. Mam nadziej, że to już koniec wypadu na Wyręby. Lubie styl i książki Pana Dardy, ale jakoś dalsze losy Wyrębów, męczyły mnie, irytowały i chciałem jak najszybciej skończyć.

Od całej serii nie sposób się oderwać. W ostatnim tomie nieco mocniej odznacza się wpływ demonologii słowiańskiej i trzeba przyznać, że dzięki subtelnemu jej wprowadzeniu powieść zyskuje lekkiego kolorytu i dawnej magii, ale nie zmienia się w fantastykę. Chociaż w czasie lektury nie zdawałam sobie nawet z tego sprawy, to sposób kreacji tych postaci oraz ich wplecenie, tak...

„Nowy dom na wyrębach II” to zwieńczenie serii rozpoczętej przez dobrze przyjęty debiut Stefana Dardy z 2008 roku. O ile debiut – „Dom na wyrębach” był bardzo dobry, o tyle jego kontynuacja „Nowy dom na wyrębach” była słabsza. Jak na tym tle prezentuje się trzecia i ostatnia część serii?

Hubert zaczyna wierzyć w nadprzyrodzone zdarzenia opisane w pamiętniku przez jego...

Jest kontynuacja drugiego tomu cyklu Wyręby. Na szczęście w tej ostatniej części coś zaczęło się dziać. Nowy, ciekawy element związany z mitami słowiańskimi, natomiast grozy jak na lekarstwo.

Ostatnimi czasy bardzo chętnie sięgam po książki polskich pisarzy. Na pewno warto było przeczytać cykl "Wyręby".
Akcja toczy się w okolicach Lublina. Nie miałam okazji poznać tego miasta ,ale książka pozwoliła mi trochę wczuć się w jego atmosferę. Można poczuć dreszczyk grozy podczas czytania ,no i klimat lat 90tych, gdy świat jednak był inny- ludzie trochę bardziej...

Dobre zakończenie historii. Czyta się naprawdę szybko, zresztą jak każdą książkę Stefana Dardy ;)

Dyskusje

• 2019