Night school

Okładka książki Night school Lee Child
Okładka książki Night school
Lee Child Wydawnictwo: Penguin Random House Cykl: Jack Reacher (tom 21) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 21)
Night school
Penguin Random House
2016-01-01
2016-01-01
night school lee child

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Cała seria na moim regale. Czytam każdy tom. Niektóre są słabsze, inne lepsze, lecz bardzo lubię książki Pana Lee.

Końcówka rozczarowuje

Końcówka rozczarowuje

Jedna z najsłabszych książek Lee Childa. Mam wątpliwości czy faktycznie on pisał tą cześć

Po dłuższym rozstaniu z Jackiem Reacherem postanowiłem wrócić do jego przygód w kolejnej części serii. Tym razem Jack operuje w Europie, a konkretniej w Niemczech.
Książka jest powrotem do przeszłości. Opowiada o rzeczach, które działy się jeszcze za jego służby w Żandarmerii Wojskowej.
Rozpoczynając czytanie byłem ciekaw czy wróci czar poprzednich części. No i niestety nie wrócił. Książka napisana dobrze, niby wszystko się klei, ale chyba jednak wolę Reachera już po wojsku.
Lubię go także błądzącego po peryferiach Stanów Zjednoczonych. Tamtejsze klimaty małych miasteczek zdecydowanie do mnie przemawiają. Europa? Ogromne miasto jakim jest Hamburg - a tu dzieje się akcja? Nie, to zdecydowanie nie dla mnie. Daję 6 i liczę, że następna książka z serii zasłuży na więcej.

Uwielbiam tę serię, w wersji oryginalnej też:)

Uwielbiam tę serię, w wersji oryginalnej też:)

69/2023 (audiobook 39/2023)
Dwudziesty pierwszy tom serii o Jacku Reacherze przenosi czytelnika do drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.
Autor najwyraźniej szukał jakiegoś urozmaicenia fabuły, stąd pomysł na “odmłodzenie” bohatera tej swoistej sensacyjnej sagi.

Reacher tym razem, jeszcze jako oficer żandarmerii, tropi tajemniczą transakcję opiewającą na tytułowe sto milionów dolarów.
Nie zdradzam, dokąd go ten trop zaprowadzi, żeby nie psuć ewentualnej zabawy innym czytelników.
Powiem tylko, że ta część serii znów wypada nieco bladziej na tle poprzedniczki. Child zaczyna na tym etapie popadać w pewną regularność: świetne, soczyste historie, przeplata słabszymi mniej błyskotliwymi i wyraźnie mniej ciekawymi.
Zauważam także, że lepszym sposobem na poznawanie kolejnych tomów tego cyklu jest robienie sobie pomiędzy nimi dłuższych przerw wypełnionych czytaniem innych autorów.
Jeśli czyta się “Reachery” jeden po drugim – odczuwa się pewne zmęczenie materią.
Uczynię sobie zatem pewną przerwę, odpocznę od Lee Childa zanim sięgnę po dwudziesty drugi tom przygód wiecznego wagabundy.

Książki wysłuchałem w wersji audio, w interpretacji Macieja Więckowskiego.

69/2023 (audiobook 39/2023)

Jak dotąd nie rozczarowałem się Jackiem Reacherem dlatego lubię wracać do niego.

Dwudziesty pierwszy tom przygód - a nudzić się nie można!

Dwudziesty pierwszy tom przygód - a nudzić się nie można!

To dopiero moja druga książka Childa, ale bardzo polubiłam jego lekki styl. Czyta się świetnie, fabuła posuwa się do przodu w odpowiednim tempie. W książce jest wszystko co w książkach tego typu powinno się znaleźć, a zarazem nie czuć sztampy. Chętnie sięgnę po kolejną.

Ciekawy powrót do przeszłości naszego herosa. Dobrze się czyta, człowiek może się zrelaksować. O to chodzi!

• Lee Child
  • 2017