The Beast Within: A Tale of the Beauty's Prince

Okładka książki The Beast Within: A Tale of the Beauty's Prince
Serena Valentino Wydawnictwo: Disney Press Seria: Villains literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-07-22
angielski
Serena Valentino

więcej Więcej

Dziwny wykwit na ciele Disneyowskiego hegemona. Ja wiem, że to raczej dla młodzieży, i to chyba takiej młodszej, ale prawdopodobieństwo psychologiczne leży i kwiczy, a wymysły i dodatki, którymi Valentino inkrustuje historię Pięknej i Bestii, tylko zaciemniają obraz zamiast dawać jakieś nowe spojrzenie na tę historię.

Piękna i bestia z perspektywy księcia. W książce przedstawione są głównie wydarzenia przed przemienieniem księcia w Bestię, życie jakie prowadził oraz co sprawiło że został przeklęty i przez kogo. Czytelnik ma możliwość śledzenia wewnętrznej przemiany jaka zachodzi w księciu. Gratka dla fanów bajki i filmu.

Jedna z powieści z serii "Disney Villians", która pokazuje nam alternatywną wersję historii bajki, która wychowała nie jedno dziecko. Sam pomysł serii jest o tyle nowatorski, że poszerza naszą wyobraźnię co do tego, co niektórzy znają już na pamięć. "Piękna i Bestia" to jedna z Disneyowskich ikon. Wszyscy znamy historię o klątwie Księcia ale czy wiemy skąd się naprawdę...

Nie bardzo wiem co tu napisać o fabule by nie zdradzać szczegółów, ale powiem, że książę miał swoje za uszami i nie bez powodu przemienił się w Bestię. Jego poddani nie byli niczemu winni ale i tak podzielili jego los. Są tu ukazane też sceny z bajki np. kiedy walczył z Gastonem na wieży pod koniec i już miał go rzucić w przepaść, ale przypomniał sobie coś, co mu na to nie...

Jest mi przykro, że ta książka była tak.... nudna. O słabym stylu chyba się wypowiadać nie będę.

Bardzo przeciągająca się fabuła, przez co w niektórych momentach nawet nudna.

Zapraszam na www.wilczeczytanie.pl

Disney'owska"Piękna i Bestia" to bajka, którą potrafię oglądać bez końca. Zawsze zachwyca mnie tak samo i zawsze płaczę na zakończeniu. Jestem wielką fanką tej francuskiej baśni i znam prawie, każdą jej wersje ( nawet te tandetne niemiecko-austriackie filmy), nie mogłam więc odpuścić sobie przyjemności przeczytania tej opowieści....

Po fantastycznej "Czarownicy" (nie chodzi o film,aczkolwiek jest genialny) postanowiłam się zabrać za "Bestię". Nie zawiodłam się.
"Bestię"postanowiłam przeczytać przed kolejną filmową adaptacją,której premiera jest w marcu 2017. Miałam jeszcze trochę czasu,ale książka przybyła do mnie we wrześniu i nie chciałam aby tyle czekała na moją uwagę.
Wszyscy znamy disneyowską...

Świetna książka!
Ta interpretacja bajki Piękna i Bestia z innej strony bardzo mi przypadła do gustu i się spodobała. Nie mogłam się od niej oderwać. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Nie tylko ze względu na to, iż książka jest krótka i ma duże literki ;).
Gorąco polecam!

Myślałem, że będzie gorzej, więc o dziwo jestem mile zaskoczony. Jeśli ktoś nie ma dużych oczekiwań to może śmiało przeczytać, jeśli ktoś liczy na złożoną historię z rozbudowanymi psychologicznie osobowościami to się zawiedzie. Dobre uzupełnienie do bajki - choć lekko zmienione niektóre rzeczy. Ciekawym zabiegiem było wspomnienie o Urszuli z Małej Syrenki oraz ślubie...

• Chcę w prezencie
  • 2014