Dwór w Czartorowiczach. Nowe pokolenie

Monika Rzepiela Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Dwór w Czartorowiczach (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Szara Godzina
dwór Polska
Dwór w Czartorowiczach (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
dwór Polska

Swietnie sie czyta.Bardzo mi sie podobała. .

Druga cześć sagi. Zdecydowanie gorsza.

zdecydowanie mniej mi się podobała niż cześć pierwsza.
mam wrażenie, że napisana pobieżnie, jakoś tak "szybko" . Nawet sześć lat gimnazjum zmieściło się w dwóch rozdziałach.
Jednak to co najgorsze, to w tej części nie odnalazłam spokoju i klimatu życia w dawnym polskim dworze, który zachwycił mnie w pierwszej części.
Chyba bym pokusiła się o stwierdzenie, że lepiej było...

Książka opowiada o dalszych losach Ewy Jabłońskiej i Igi Branickiej.W majątkach na Podolu dorasta kolejne pokolenie.Po raz kolejny poznajemy jak wygląda codzienne życie na początku ubiegłego stulecia.Tak jak poprzednią część fajnie się czyta

Zauroczona poprzednią sagą Pani Moniki, z przyjemnością zabrałam się za kolejną jej autorstwa. Bardzo polubiłam pióro autorki, jej łatwość opisywania zdarzeń sprzed wieków. Jej książki czyta się, jak książki naszych najlepszych klasyków. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, będzie bardzo zadowolony. Ja byłam. Ida w swojej recenzji dotyczącej pierwszej części sagi wspomniała o...

Język jak z Pollyanny, infantylny i pensjonarski w po chwili wstawka " Popatrzyła na jego genitalia". Poległam. Zero akcji, zero emocji, zeto fabuły. Co to było???

Przeczytałam tylko i wyłącznie dlatego, żeby mieć z głowy całość. Czas spędzony na tej lekturze do najlepiej wykorzystanych nie należał, bo książka jest napisana byle jak. Na początku mamy noc poślubną Ewy i Marcina, po 270 stronach zahaczamy o 11 listopada 1918 r., w trakcie same skróty i taki pośpiech, jakie nie widziałam w powiastce żadnej. Szkoda.

Podobna do pierwszej części. Dobra, chociaż szkoda że, wszystko opisane tak pobieżnie

Cudowna książka. Świetna odskocznia od tej gonitwy dnia codziennego. Autorka przenosi nas w świat spokoju, bez obecnego wszędzie zgiełku i stresu. Do czasów o których tylko możemy czytać i ciężko nam sobie wyobrazić takie spokojne życie. Wprowadzamy się do dworu w Czartorowiczach później do Olechowicz. Stajemy się tam mieszkańcami, przeżywamy z bohaterami smutki i radości....

Opinia podobna jak do cz.1.

Dyskusje

• 2018