Uleczę twe serce

Okładka książki Uleczę twe serce Tillie Cole
Okładka książki Uleczę twe serce
Tillie Cole Wydawnictwo: Editio Cykl: Kaci Hadesa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kaci Hadesa (tom 2)
Heart Recaptured
Editio
2018-08-28
2018-08-28
2014-12-02
Grzegorz Rejs

Dobrze się to czyta, trudno się oderwać, ale tak jak autorka zaznacza na początku opisane historie są przejaskrawione. Jak dla mnie miejscami nawet za bardzo. To tylko romans i choćby nie wiem co, nie wskoczy do literatury poważnej, mimo iż na siłę porusza tak głęboko trudne tematy. Zbyt drastyczna jak dla mnie.

No ogień! Jeszcze bardziej brutalna od swojej poprzedniczki, jeszcze więcej w niej akcji, a przede wszystkim rozwinięcia historii sekty. Wprawdzie głównymi bohaterami jest inna para, ale pojawiają się znane z poprzedniego tomu postacie. Przy tej części częściej na usta cisły mi się niecenzuralne słowa. No, ale cóż...w końcu to Kaci Hadesa!

rewelacyjna seria mrocznych chłopców i pięknych kobiet; każda ksiązka na swojego głównego bohatera z klubu; polecam

"Uleczę Twe serce" jest to druga część serii Kaci Hadesa.

Delilah - piękna dziewczyna o długich blond włosach i idealnym ciele wychowała się w tej samej sekcie co Mae. Od młodzieńczych lat wmawiano jej, że jest przeklęta a dzięki zespoleniom z Prorokiem bedzie miała szansę na ocalenie.
Dziewczyna zostaje zabrana z sekty i trafia do klubu do Mae. Wtedy wydaje jej się, że wpadła z deszczu pod rynnę ponieważ w klubie rządzi seks, przemoc... ciężko jest się z nią porozumieć zachowuję się jak kompletna świruska. Jednak im bardziej zagłębiamy się w lekturę to dowiadujemy się dlaczego tak się zachowuje. Od dziecka jest gwałcona, ma prany mózg, nie zna świata zewnętrznego.
Ky- viceprezes klubu, najlepszy przyjaciel "brat" Styxa. Zostaje opiekunem Delilah co nie jest dla niego prostym zadaniem, ponieważ od pierwszego spojrzenia na dziewczynę zawróciła mu w głowie i oszalał na jej punkcie. Codziennie pokazywał jej życie na zewnątrz, pomimo jej odchyłów i zagorzałej "wiary" nie poddawał się i walczył o to aby dziewczyna wyszła na prostą. Jednak pomimo całej krzywdy i tylu niezrozumień Ky potrafił odnaleźć piękno tkwiące wewnątrz Delilah.

Czyste szaleństwo zmienia się w najbardziej uroczą historię miłosną jaką ostatnio przeczytałam.

Klimat książki jest mroczny. Książka od pierwszych stron wciąga, aż ciężko ją odłożyć. Autorka w ksiażce porusza tematy, gwałtów, pedofili, sekty, klubu motocyklowego, przemocy, używek.

"Uleczę Twe serce" jest to druga część serii Kaci Hadesa.

Ocena 8/10
Bardzo mocny cykl książek o bikerach i sekcie. Nie dla wszystkich. Mimo iż, czyta się szybko, a książki są dopracowane, to sama tematyka sekty i związane z tym opisy rytuałów są bardzo brutalne. Były momenty że trzeba było zrobić przerwę.
Daję wysoką oceną, bo wykreowany świat jest bardzo dobrze opisany, wręcz realistyczny. Tu nie można powiedzieć czy mi się podobało czy nie.
Zachęcam osoby o mocnych nerwach!

Ocena 8/10

Jak dla mnie aktorka za bardzo pojechała po bandzie. Główna bohaterka i jej kochanek mają prawdzie love story tylko niewiele brakowało, żeby skończyło się w trumnie. Moim zdaniem Lilah ma ta wyprany mózg przez swoją sektę, że trudno to ogarnąć, za to narracja Ky do niej cały czas podkreśla to jaka jest piękna fizycznie itd., itp., co ją jeszcze nakręca w jej szaleństwie. Jest to męczące, szczególnie, że od początki wiemy, że laska jest wychowana w porąbanej sekcie i swoją urodę "zawdzięcza" diabłu.
Poza tym historia o drodze do wzajemnej akceptacji dwóch osób, które nie mogą bez siebie żyć.

Podobała mi się ta część, jednak była słabsza od pierwszej. Było strasznie dużo powtórzeń przemyśleń Lilah, co było trochę męczące. Jednak i tak docelowo to bardzo dobra seria książek. Końcówka książki była dla mnie szokiem, była naprawdę smutna, jednak nie do końca rozumiałam zachowanie Delilah w niektórych momentach

Zaczynając czytać serię Katów, nie byłam gotowa na taki rollercoaster. Choć uwielbiam książki, w których zło wylewa się ze stron pergaminu, to głupio sądziłam, że już nic mnie nie zaskoczy.
Po pierwszym tomie poczułam niedosyt, który niestety nie ostygł przy tej części. Wciąż chcę więcej i więcej ❤
Jeśli nie czytałaś pierwszej części, to moja recenzja będzie dla Ciebie spojlerem!
***
Wyrwana z rąk Zakonu Deliah, nie potrafi odnaleźć się w świecie, który przesycony jest złem. Prorok Dawid ostrzegał ich przecież przed postępkami dyktowanymi przez samego szatana. Nie sądziła, że miejsce za którym tak bardzo tęskniła jej siostra, okaże się piekłem. Rozpusta, przemoc i wizerunek Hadesu, stały się jej nową rzeczywistością. Wszystko było odrażające. Wszystko, poza oczami pewnego blondyna, który ku jej zakłopotaniu, był najbardziej napalonym samcem w stadzie.
Nie dostosowując się do zakazu wydanego przez prezesa, postanawia wyjść z nowej klatki, aby uciszyć harmider panujący tuż pod mieszkaniem, w którym pomieszkiwały. Niestety ten czyn wpędza ją w problemy, z którymi będzie musiała zmierzyć się wraz z vice.
Czy między tak różną od siebie parą pojawi się płomień, który odmieni ich losy?
Wiedziałam, po prostu wiedziałam, że na Ky'a przyjdzie czas. Ten zbuntowany mężczyzna musiał w końcu trafić na kobietę, która utemperuje jego egoistyczny charakterek.
Choć miejscami akcja przybierała na sile do tego stopnia, że zapierało mi dech w piersiach, to i tak nie potrafiłam odłożyć książki na bok, zarywając kolejną noc.
Było brutalnie, mocno i hmm... No właśnie. Tego już zdradzić nie mogę.
Jednak wiem, że to dopiero początek drogi, na jaką zdecydowałam się stanąć, biorąc do ręki pierwszy tom tej serii.
Przygotujcie się na emocje, które zaprą wam dech w piersiach, momentami ściskając gardło. Przygotujcie sobie też sporą ilość chusteczek, ponieważ to nie będzie kolorowe love story. Wejdziecie do brutalnego świata wierzeń, które będą w stanie wzburzyć waszą wiarę w człowieka.
Dziękuję Czytanie_moja_pasja1987 za możliwość wzięcia udziału w #BTuczytaniemojapasja1987

Jeśli nie czytałaś pierwszej części, to moja recenzja będzie dla Ciebie...

A ja myślałam, że Mae jest pokręcona. Delilah bije ją zdecydowanie na głowę. Przykre jest to co sekta może zrobić z człowiekiem. Jak może wyprać komuś mózg i wmówić mu tak okropne rzeczy. Ta biedna kobieta musiała posunąć się totalnie drastycznych działań, żeby uwolnić się spod ciężaru sekty. Na szczęście na jej drodze pojawił się pewien zapatrzony w siebie przystojniak. Ky udowodnił wszystkim co jest w stanie zrobić dla swojej kobiety. Czas na z pewnością szaloną opowieść Flame i Maddie.

Polecam.

Polecam.