Uwolnij mnie

2018-05-18
2018-05-18
9788360891995
Obyczaj romans new adult przemoc miłość Polska Irlandia

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

Albo autorka ma rozdwojenie jaźni albo ta historia jest napisana przez dwie różne osoby. Przez większość książki czytamy o słodko pierdzącej, infantylnej dziewczynce, żeby na koniec dostać obuchem w twarz w postaci bardzo brutalnych i drastycznych scen. No nie urzekła mnie ta historia 🤦

#431 - Uwolnij mnie - Daria Skiba - Wydawnictwo Vectra

#184/52/2020

"Życie to tylko garstka ulotnych chwil, które niewykorzystane, opuszczą nas na dobre."

Książka ma 340 stron, swoją premierę miałą dnia 18.05.2018 roku i jest to literatura obyczajowa - romans.

Główna bohaterka Diana zakochuje się w Patryku. Po przeprowadzce do wielkiego miasta czuła się zagubiona i bezbronna. Patryk idealnie wcielił się w rolę pomocnego bohatera.

Diana tak samo jak ja, kocha czytać książki. A oto jej słowa na ten temat:
"Książki są niesamowite, dają nam kolejne życia, za którymi tęsknimy i do których wciąż uciekamy, by zawsze na końcu pokazać nam, że najważniejsze i najpiękniejsze jest nasze własne."

Książka jest bardzo smutna i wzruszająca. Diana przechodzi traumę - jej oprawca zadaje jej wiele cierpienia. Z opresji ratuje ją Alan i przyjaciele.

Historia bohaterów nie kończy się, ma swoją kontynuację w kolejnym tomie - Nasze jutro.

Po drugi tom sięgnę na pewno, chociaż jego recenzja pojawi się już pewnie po nowym roku.

Ta książka głęboko poruszyła moje serce i umysł.

"Podjętych w życiu decyzji nie można żałować, należy się nauczyć z nimi żyć i je w pełni akcpetować. Tylko wtedy można osiągnąć spokój ducha."

#431 - Uwolnij mnie - Daria Skiba - Wydawnictwo Vectra

#184/52/2020

Książka opisuje głęboki problem przemocy fizycznej i psychicznej, jaki doświadcza wiele kobiet w swoich domach, często wbrew pozorom dobrowolnie się na to godząc. Pomimo że główny wątek książki porusza ważny problem społeczny, nie wszyscy bohaterowie, to realne postacie. W prawdziwym życiu nie jest tak prosto, ma przyjaciół, którzy czekają po kilkanaście lat aż będą potrzebni i staną się superbohaterami.
Książkę jednak bardzo dobrze się czyta, więc myślę że jest godna polecenia.

Diana wydaje się być poukładaną i myślącą dziewczyną. Pozwala jednak by jej życie zdominował Patryk, z którym razem pracuje i mieszka. Dziewczyna nie potrafi, ale też nie chce uwolnić się z relacji w jaką się uwikłała. Strach przed zemstą z jego strony, obawa, że nie da rady żyć sama powodują, że pozwala się poniżać i wykorzystywać.
Przychodzi dzień, który wiele zmienia. SMS wysłany do przyjaciela o treści "Uwolnij mnie" uruchamia lawinę zdarzeń, których już nie da się zatrzymać. Tygodniowe wakacje są początkiem zmian w życiu bohaterki.
Nie jest to jednak historia z jednym zwrotem akcji. Nie jest też lukrowaną, pozytywną opowiastką. Następują kolejne, zaskakujące wydarzenia. Autorka nie szczędzi dosadnych opisów, obnaża patologię w jakiej wiele osób znajduje się na własne życzenie. Szczegółowo wręcz realistycznie opisuje jakie tragedie dzieją się za zamkniętymi drzwiami wielu mieszkań.
Łatwo jest oceniać i dziwić się, że tak wiele osób pozwala zawładnąć swoim życiem komuś innemu. Jak dla mnie zabrakło w tej książce motywów postępowania bohaterki, bo decyzje, które podejmuje są zupełnie nie zrozumiałe.
Zakończenie zaskakujące, nieoczywiste i niespodziewane ☺

Przychodzi dzień, który wiele zmienia....

MIŁOŚĆ POTRAFI BYĆ ŚLEPA…JAK BARDZO?

„UWOLNIJ MNIE” – to powieść, która nie dość, że jest debiutem młodej autorki. To historia zawarta na jej kartkach jest niewiarygodna i nigdy nie powinna nikomu się przytrafić. Lecz nigdy nie wiadomo co przyniesie nam los. A zwłaszcza młodym ludziom, którzy co dopiero poznają co to dorosłe życie. Zakochują się. A czasem te relacje nie są takie jak w bajkach na dobranoc, że „ ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE”. Czasem związek z między dwojgiem ludzi może być jak z bajki. A czasem na początku być jak w bajce, by później przerodzić się w koszmar na lata. Oczywiście jeśli ta osoba w porę przejrzy na oczy i zrozumie, że żyje w toksycznej relacji i postanowi wyrwać się z jej ciemnych macek. Jednak zdarzają się takie historie, które od pierwszych stron chwytają za serce i nie pozwalają długo o sobie zapomnieć. Są również takie historie, które okazują się totalnym huraganem emocji, że aż zabraknie tchu. Uważam, że UWOLNIJ MNIE należy bezapelacyjnie do takich historii.

Główna bohaterka Diana tejże książki, była kiedyś silną, pewną siebie dziewczyną, która doskonale wiedziała czego tak naprawdę chce od życia. Wszystko się zmieniło gdy wyjechała na studia, a tam poznała Patryka i od tamtej pory jej życie zmieniło się diametralnie. Była zaskoczona w jak szybkim tempie rozwinęła się znajomość Diany z Patrykiem by jeszcze szybciej przerodzić się w ognisty romans suto zakrapiany alkoholem… Na szczęście Diana umiała zachować umiar. Jednak Patryk wyciągnąć z tego… Prawdę mówiąc młody mężczyzna już na początku ich związku nie tylko potrafił oczarować naszą bohaterkę, ale również zaimponować jej- swoją odwagą, poczuciem humoru, tym że ma świetne znajomości oraz tym że jest nieziemsko przystojny. Lecz z czasem okazało się, że była to gra pozorów. A tak naprawdę Patryk pokazał naszej Dianie swoje prawdziwe JA i do czego jest zdolny. Władczy, apodyktyczny, zdolny do tego by podnieść rękę na własną kobietę… Zachowywał się tak jakby wstąpił w niego DEMON… Straszne prawda. Żaden mężczyzna nigdy nie powinien podnieść ręki na swoją kobietę. NIGDY!!!
W takich okolicznościach poznajemy Dianę, która jest zagubiona, zdruzgotana, bo przekonała się na własne oczy, że związała się z toksycznym człowiekiem. Do tego alkoholikiem i narkomanem. Z facetem, który w ogóle jej nie szanował. Ten mężczyzna, którego obdarzyła uczuciem z głębi swego serca zwyczajnie się z nią zabawił. Potrafił umiejętnie kłamać, manipulować, poniżać, a nawet okradać. O nie potrafił odwzajemnić uczuć. Był zimnym draniem. Ich wspólna przyszłość była oparta na wierutnym kłamstwie… Jak sądzicie, czy naszej bohaterce będzie dane uwolnić się od pozbawionego wszelkich skrupułów Patryka? Ile jeszcze będzie musiała znieść by zrozumieć, że ta relacja nie ma przyszłości? Co najważniejsze czy Diana będzie na tyle odważna na nowe uczucie jakie czeka na nią z otwartymi ramionami? Jest jeszcze coś. Co nasza bohaterka zrobi, gdy nieoczekiwanie przeszłość zapuka do jej drzwi i w dość nieodpowiednim momencie? Czy jeszcze kiedykolwiek Diana będzie szczęśliwa? Przede wszystkim, czy ta historia ma jakiekolwiek szanse na szczęśliwe zakończenie?
Dajcie się porwać w wir emocji, jakie niesie ze sobą ta piękna historia opisana na kartkach tej książki. W tornado piekielnych zdarzeń, przez które musiała przejść Diana, by pewnego dnia ujrzeć promyk nadziei na lepsze jutro.
Wybaczcie mi, ale czy na pewno jest to powieść debiutancka? Przecież ona jest doskonała w każdym calu i nie powiedziałabym ,że to debiut. No rewelacja! Zastanawiam się tylko czy jest ona dla każdego. Ponieważ, ta książka pomimo, że jest huraganem emocji, które skrywa na swych kartkach, to muszę dodać iż porusza bardzo dużo wątków, które są nie tyle co trudne to bardzo ważne. Oprócz tego jest w niej ogrom wielu różnobarwnych, pięknych opisów. Ponadto znajdziemy tu mnóstwo mądrych i inspirujących cytatów oraz niesamowicie interesujące przeskoki w czasie.

Autorka Daria Skiba ma świetny styl pisarski. Nie dość, że jest lekki, zrozumiały i przyjemny, to operuje nim w taki sposób, że ani na chwilę nie można się oderwać od lektury. Znakomicie zbudowana fabuła, która została poprowadzona na takie tory, że bez przerwy czytelnik jest zaskakiwany nieustannymi zwrotami akcji. Już nie wspomnę co dzieje się w połowie książki! No Moi Drodzy książkoholicy, ja was tylko ostrzegam iż spodziewajcie się wszystkiego. Od adrenaliny po ocean łez. Ja gdy byłam pochłonięta lekturą absolutnie nie byłam przygotowana na taką huśtawkę uczuć, emocji, które dosłownie wbijają w fotel. Nie dość, że książkę czyta się w ekspresowym tempie, to dochodzi do tego szaleńcze bicie serducha, szok, niedowierzanie oraz brak tchu. I to wszystko dzieje się aż do ostatniej strony. Jak ja kocham takie historie, które są prawdziwe do szpiku kości, refleksyjne, dające do myślenia. Niesamowicie wyraziste i autentyczne jakby wydarzyły się naprawdę. Powieść „ Uwolnij mnie” pokazuje nam, że powinniśmy bardziej otworzyć oczy na niektóre sprawy.

A teraz postąpmy o krok dalej, byśmy mogli pochwalić się znakomitą kreacją bohaterów, która jest doskonała w każdym calu. Jest autentyczna, wyrazista i niebywale prawdziwa. Jestem zdumiona, że autorka zadbała o to , by każda pojawiająca się w tej książce postać, dała czytającemu odbiorcy niezwykłe poczucie, że ona mogłaby naprawdę żyć w rzeczywistym świecie. I to obok nas. Przede wszystkim zdobywają nasze czytelnicze serca swoimi wadami i zaletami, to jeszcze potrafią dostarczyć nam wielu niezwykłych emocji, czasem nawet bardzo skrajnych Oni naprawdę są intrygujący, że nie sposób przejść koło nich obojętnie. Oczywiście pierwsze skrzypce gra Diana, której życie u boku Patryka zamienia się z sielanki w istne piekło! Szczerze w ogóle nie spodziewałam się tego po nim. Przecież on powinien być dla niej przyjacielem, powiernikiem najskrytszych marzeń, bratnią duszą, ucieleśnieniem mężczyzny jej snów. Tak naprawdę pokazał jakim potwornym sadystą potrafi być. Ona z miłości do niego bardzo dzielnie znosiła to, jednak wszystko kiedyś się kończy… Jestem pełna podziwu dla jej determinacji, jak i postawy. Bardzo odważnej , która po jakimś czasie zrodziła się w jej wnętrzu by zawalczyć o swą przyszłość. Godna uwagi jest też jej siła, by na dobre zmienić swoje dotychczasowe życie. Wierzcie mi tego w ogóle nie można nazwać życiem? Nasza Diana tyle już wycierpiała i to z rąk osoby, którą nie tylko darzyła uczuciem, ale przede wszystkim zrobiła by dla niej wszystko. Jak sami dobrze wiemy, że życie nie jest usłane z różanego dywanu. Życie to nie łatwizna. To kręta droga do szczęścia i spokoju. Czy naszej bohaterce uda się jeszcze zaznać te dwie piękne rzeczy w życiu. Niestety, gdy naszej Dianie udaje się rozpocząć nowy początek, w pewnym momencie przeszłość od której próbowała się uwolnić dała o sobie znać ze zdwojoną siłą. Tak Diana przekonała się o tym… Chcąc nie chcąc muszę coś napisać o kreacji Patryka. Mogę? No, jasne że tak. Kto mi zabroni. Niezwykle ciekawe jest to jak Autor przedstawia nam postępowanie oprawcy. Jak obnaża go przed czytelnikiem. Pokazuje nam prawdziwą naturę drugiego człowieka. Naturę psychopaty. Jaki potrafi być bezwzględny wobec drugiej osoby oraz co jest w stanie mu zrobić. No muszę pochwalić Darię za to, że wyszło jej to w genialny sposób. Jego postać ma w sobie dziki pazur. Niezwykle przekonywająco ukazuje sadystycznego, do bólu zimnego drania. Nie dość, że uzależnionego to autentycznie pozbawionego jakichkolwiek skrupułów oprawcę. Naprawdę z ręką na sercu nie życzę nikomu, by na jej/jego drodze stanął Patryk.

Co by to było, gdybym nie napisała nic, a nic o cudownie przedstawionym w tej książce wątku miłosnym, który roztopił moje czytelnicze serce. A przecież on również odgrywa ważną rolę tutaj. Uwierzcie mi, ta książka nie jest tylko o piekle jakie przeszła Diana, ale również o pięknym obliczu miłości, tej prawdziwej, wyjątkowej, której pragnie się od pierwszego wejrzenia. Jest tu również pokazana niezwykła czułość, wsparcie, pomocna dłoń. Dla Diany taką osobą, która bez wahania wyciągnęła do niej pomocną dłoń, jest właśnie Alan. To on był gotów do poświęceń, jak i jest w sanie zadbać o nią, bo dla niego Diana jest kimś znacznie więcej niż przyjaciółką. Jakimś cudem pomógł Dianie wyrwać się z rąk tego psychola. Był dla niej wielkim wsparciem w trudnych chwilach. Ich uczucie do siebie zrodziło się z przyjaźni, a rozkwitło w ich sercach w dość nieoczekiwany momencie zaskakując oboje. Jest to świadectwo miłości, ale jak to w związkach bywa muszą pojawić się czarne chmury. Niejednokrotnie miały miejsce trudne rozmowy i bolesne łzy. Czy jest choć cień szansy dla nich by stworzyli prawdziwy związek? Niestety ode mnie tego się nie dowiecie. Będziecie musieli sięgnąć po tę powieść i przekonać się sami jak zakończy się ta historia.
A samo zakończenie UWOLNIJ MNIE… totalnie mnie zaskoczyło! NO SZACUN! Brutalnie odważny debiut, który dla mnie jest diamentowy !!

A biorąc pod uwagę to, że jestem w trakcie kontynuacji… Ale Cicho! Jest moc!

SERDECZNIE POLECAM!!!!

MIŁOŚĆ POTRAFI BYĆ ŚLEPA…JAK BARDZO?

Nie wiem dlaczego sięgnęłam po tą książkę... Po przeczytaniu stwierdzam, że jedyne co mi się podobało to okładka-niesety.
"Uwolnij mnie" tekst maila wysłany do "brata" a później telefon i zwyczajna rozmowa między przyjaciółmi...
Diana związała się z Patrykiem, który stał się jej oprawcą, to w takim razie dlaczego z nim była, skoro od początku był taki zły?
Alan, niby jak brat a od razu wielką miłość...
Zwroty"skarbie, kochanie, kocham cię" zaczynały mnie mdlić.
Coś ciekawego zaczęło się dziać pod koniec książki, ale jak dla mnie za późno, bo byłam już naprawdę znudzona

Alan, niby jak...

Daria Skiba wychowała się w Stroniu Śląskim. Jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i autorką bloga Kraina Książką Zwana. To nie pierwszy przypadek, gdy książkowa blogerka po jakimś czasie sama próbuje swoich pisarskich sił. Wyniki takich eksperymentów bywają różne. Tym razem jedno można napisać z całą pewnością - pewnych scen opisanych w powieści bardzo długo nie zapomnicie...

Po wielu miesiącach mentalnego i fizycznego poniżenia, Diana decyduje się zakończyć związek z Patrykiem. Wszystko zdaje się przebiegać według planu - kobieta przeprowadza się do nowego mieszkania, rezygnuje z dawnej pracy, a nawet wiąże z długoletnim przyjacielem Alanem. Wspólne wakacje mają stanowić wystrzałowy początek nowej drogi życia. Niestety, Patryk wcale nie ma zamiaru tak szybko pogodzić się z porażką. Czy nowa miłość wystarczy, by przeciwstawić się złu, które nadciąga?

"Uwolnij mnie" to powieść poruszająca bardzo emocjonalny i ważny temat, a mianowicie problem przemocy nad kobietami. Choć dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym problemem, może się to wydawać niewiarygodne, każdego dnia tysiące kobiet tkwią w toksycznych związkach z mężczyznami, którzy pastwią się nad nimi fizycznie i psychicznie. Bardzo trudno wyrwać się z koszmarnego kręgu, tym ważniejsze jest więc, że powstają książki na ten temat. Tym razem jednak nie ma co liczyć na słowa otuchy, Diana będzie musiała zmierzyć się z tym, czego maltretowane kobiety obawiają się najbardziej - kolejnym spotkaniem z oprawcą...

Tematyka powieści jest naprawdę poruszająca, samo wykonanie pozostawia jednak wiele do życzenia. Autorka niestety zdecydowała się na liczne "skoki w czasie", które kompletnie wybijają z rytmu. Czytelnik niestety nie ma okazji obserwować procesu przemiany Patryka z wyśnionego partnera w alkoholika i tyrana, otrzymuje tylko małe "skrawki" - wspomnienia wyrzucone z kontekstu, a przez to robiące o wiele mniejsze wrażenie. Postać Patryka prezentuje się też bardzo niespójnie. W momencie, gdy zostawia go Diana, prezentuje się jako zamroczony alkoholem, uciążliwy ale niegroźny nieudacznik. Aż trudno uwierzyć, że to ta sama postać, z którą do czynienia mamy pod koniec książki - niesamowicie agresywną i wręcz wyrafinowaną w okrucieństwie. Autorka sugeruje, że ta strona Patryka istniała już od dawna i jakoś nie bardzo pasuje to do zupełnie mdłego rozstania pary. Generalnie kreacje wszystkich bohaterów pozostawiają sporo do życzenia. Naprawdę trudno zrozumieć zachowania Alana, raz to wspaniałego przyjaciela, raz zakochanego na zabój faceta, momentami nawet kogoś o zadatkach na kolejnego oprawcę. Sporo dowiadujemy się o okrucieństwach, jakich doświadczyła Diana, poza tym wiemy jednak o niej naprawdę bardzo niewiele. Ot coś o muzyce i niechęci do brokułów. Najwięcej już chyba o tańcu z ogniem, będącym pasją samej autorki.

O ile przeszłość Diany nie robi większego wrażenia, o tyle "bieżące" wydarzenia naprawdę wbijają w fotel. Skiba zaserwowała czytelnikowi wiele mocnych i brutalnych scen, które na długo pozostają w pamięci. Napięcie zdaje się rosnąć z każdą minutą. Proporcjonalnie rośnie obawa, że dla Diany nie ma już ratunku. Ostatnie rozdziały czyta się z zapartym tchem i ... poczuciem żalu, że równie dużego wrażenia nie zrobiła cała książka.

"Uwolnij mnie" to powieść ze sporym, choć nie do końca dobrze wykorzystanym potencjałem, poruszająca bardzo delikatny i złożony temat. Jak na debiut, powieść wypada całkiem przyzwoicie, być może jednak autorka niepotrzebnie od razu wzięła się za tak skomplikowaną problematykę. Książka doczekała się kontynuacji, więc pewnie również z pozytywnym przyjęciem. Ja jednak na tej części poprzestanę, a do lektury zachęcam wyłącznie osoby żywo zainteresowane problemem przemocy domowej.

Daria Skiba to blogerka, która wkroczyła na drogę pisania na większą skalę. Jej debiutanckie "Uwolnij mnie" czekało na mnie od krakowskich Targów Książki 2018, ale miałam przeczucie, że na TAKĄ historię trzeba mieć odpowiedni nastrój. Dlaczego? Postaram się wyjaśnić tym, którzy jeszcze nie słyszeli, nie mieli czasu by sięgnąć, omijali z jakiegoś powodu... Nie warto zwlekać!

Nieśmiała i zagubiona Diana, trzy lata temu wyrwała się na studia do wielkiego miasta. Rozpoczynając pracę, by sobie dorobić, poznała Patryka i wpadła w jego sieć kłamstw, oszustw. Przez długi czas nie zdawała sobie sprawy z tego, że to ona go utrzymuje, że to alkoholik stosujący używki a 'chlebem' codziennym są u niego poniżenia i kradzieże. A kiedy już to zrozumiała, nie mogła się wyrwać z tego związku, ot tak. Nie pozwolił jej. Zresztą kto by pozwolił, skoro żył jak król na jej rachunek...

Co musiało się zdarzyć, że dziewczyna wysłała do swojego przyjaciela Alana SMS-a o treści: Uratuj mnie? Jak zareaguje na jej wyjazd do Irlandii -do rodziny Alana - Patryk? Czy ten krótki odpoczynek doda jej wystarczająco dużo sił, by zawalczyła o swoje szczęście?

Trudna teraźniejszość z Patrykiem jest przeplatana trudnymi wydarzeniami z przeszłości ich związku. Włos się na głowie jeży... Później przeżywamy odskocznię od stresu i poniżania 'będąc' wraz z Dianą w Irlandii, śledzimy za to iskry, które przeskakują między przyjaciółmi. Powrót do Polski związany jest z kolejną dawką emocji, próba ostatecznego rozstania i ... Kiedy właściwie wszystko się wyjaśniło, zrobiła się wręcz sielanka, pomyślałam: 'No dobrze, ale to dopiero połowa książki! Co Daria napisała na pozostałych kartach?'. Otóż to co nastąpiło potem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Nie spodziewałam się, że TAKA historia siedzi w głowie tej blond blogerki. Tak, ja wiem, że oczekujecie smaczków, szczegółów, ale na moim blogu ich nie znajdziecie. Nie zdradzę nic więcej.

Napiszę tylko tyle - koniecznie musicie przeczytać ten sensacyjny debiut! Ja już najchętniej sięgnęłabym po kontynuację :)

Powieść z gatunku New Adult zawiera wiele scen, które wywołują śmiech, łzy, ale i wybuchy złości... Jakże ja przeżywałam lekturę, ale tak powinno być. To dla mnie wyznacznik tego, że mi się podoba. A tajemnice i zaskoczenia jak historia Alana czy święta Diany z 2015 roku są dodatkowym atutem. Podobnie jak opisy zbliżeń - zarówno te delikatne jak i brutalne, autorka oddała niezmiernie realistycznie.

Daria Skiba na czas mojego czytania "Uwolnij mnie" przeniosła mnie do innego świata - do krain: polskiej i irlandzkiej. W obu panują nierówne próby dążenia do szczęścia. W obu bohaterowie starają się o szczęście każdego dnia, marzą o udanej przyszłości, morzu miłości, bliskości z ukochanymi osobami a często spotyka ich zejście do piekła na ziemi...
Jeśli wszystkie książki Darii Skiby będą tak emocjonujące, wciągające jak wir trąby powietrznej to ja już po lekturze debiutu staję się murowaną czytelniczką. Brawo!

Podsumowując - "Uwolnij mnie" to powieść o destrukcyjnych związkach, błędach, zdradach, ogromnie trudnych decyzjach, szantażu emocjonalnym i miłości, która zaślepia. Zaskakująca historia niosąca wiele bólu, cierpienia i niezbyt wyczekiwane niespodzianki. Toksyczny partner, próba odrodzenia się, symbolika wyzwolenia, ukryta na dnie serca cząstka dobra, która w kluczowym momencie ratuje innych. Nadzieja, pragnienie szczęścia, deklaracje miłości, euforia.

recenzja pochodzi z mojego bloga: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/

Pod koniec zaczęło się dziać, lecz nawet wtedy akcja mnie nie wciągnęła. W dodatku owym dramatycznym wydarzeniom autorka poświęciła znacznie mniej miejsca w swojej książce niż wspomnianym już przeze mnie nudnym dialogom.

Moim zdaniem bardzo słaba powieść, nie byłam w stanie jej przeczytać całej, przeskakiwałam kartki, bo powtarzające się wciąż podobne rozmowy pomiędzy bohaterami mnie nudziły. Miało być dramatycznie, miały być emocje, ale jakoś wcale ich nie czułam. Męczyły mnie zbędne dla wątku detale, pisane w myśl zasady: jak już opisuję jakiś dzień, to cały, z wszystkimi szczegółami....

Diana po trzech latach żyjąc w toksycznym i chorym związku ze swoim partnerem Patrykiem psychopatycznym,chorym szaleńcem postanawia uwolnić się od niego wysyła smsa z taką treścią "Uwolnij mnie"do swojego najlepszego przyjaciela Alana,żeby pomógł jej wyrwać się z rąk jego na zawsze.
Więziona,torturowana,katowana przez wiele lat przez swojego oprawcę znęcał się fizycznie,psychicznie nad Dianą i gwałcił.
Z pomocą przyszedł jej przyjaciel Alan,który wyciągnął ją z tego całego piekła w jakim przebywała długo nie mogła dojść do zdrowia i do siebie po traumatycznych wydarzeniach potrzebowała pomocy psychologa,terapeutów,żeby wyjść z traumy powrócić do pełni sił jednak to nie było takie łatwe.
Historia poruszająca,dramatyczna,brutalna ile krzywd,cierpień,bólu zadał jej ukochany chłopak z początku okazywał miłość i uczucie do niej był miły,dobry później zamienił się w potwora bez uczuć.
Przejmująca,wzruszająca książka chwytająca głęboko za serce.

• Polscy autorzy
  • Ebooki